Шігеакі Хінохара: Відчуття радості дарує більше енергії, ніж сон і їжа

Секрет довголіття – в помірному споживанні їжі. Вранці – горнятко кави, молоко або апельсиновий сік з оливковою олією – ось і весь сніданок…

Японія відома й тим, що на її островах постійно сконцентровано чи не найбільше у світі довгожителів. Чимало у країні світанкового сонця людей, які досягли столітнього віку, а то й подолали цей рубіж, і далі живуть, зберігаючи здоров’я і ясний розум. Один із таких щасливчиків – знаний лікар, президент Міжнародної клініки Святого Луки в Токіо Шігеакі Хінохара.

Правда, він надавно відійшов у вічність, але аж у 105-літньому віці. Його приклад цікавий тим, що він майже до останнього дня працював у клініці, приймаючи пацієнтів, а його план роботи було розписано на п’ять місяців наперед…

А ще пан Шігеакі залишив мудрі рекомендації для щасливого життя, наповнені легкістю, простотою і безмежним милосердям. Ось низка порад від доктора Хінохара, який щороку давав як мінімум 150 лекцій на рік тривалістю до півтори години й постійно читав їх стоячи.

Відчуття радості дарує більше користі, ніж сон і їжа

Ось як пише про це японський довгожитель: «Людина отримує енергію не з їжі або сну, а з веселощів. Пам’ятайте, в дитинстві, якщо нам було весело, ми забували поїсти, і сон нам був не потрібен. У дорослих те ж саме. Не варто виснажувати своє тіло надмірно жорстким режимом харчування або сну».

Харчуйся правильно!

Секрет довголіття японця – в помірному споживанні їжі. Чашечка кави з ранку, молоко або апельсиновий сік з оливковою олією – ось і весь сніданок. Обід можна пропустити або зробити його мінімальним. Якщо ти зайнятий корисною справою, їжа тобі не потрібна. На вечерю краще їсти овочі, рибу з рисом. Вживання м’яса потрібно обмежити – двічі в тиждень по 100 грам цілком достатньо, вважає лікар.

Плануй наперед

Заповнюй блокнот планами на майбутнє. Думки матеріальні – коли думаєш про майбутнє, немає часу озиратися в минуле чи засмучуватися через проблеми.

Лікарі не можуть вилікувати все!

«Коли лікар рекомендує вам здати якісь аналізи або зробити операцію, запитаєте його, став би він радити те ж саме своїм дітям, дружині або іншим родичам?», – підкреслює пан Хінохара. Це твердження має сильний підтекст. Комерційна медицина перестала бути панацеєю. Навіщо людині зайві страждання, якщо медики не можуть її вилікувати? Іноді улюблена музика чи тварини допомагають краще, ніж досвідчені лікарі.

Не шкодуй себе!

Фізичні навантаження не обов’язково виконувати в спортзалі. Піші прогулянки, велосипед, сходи замість ліфта – це набагато краще ніж нічого. Диван – найлютіший ворог, відпочивати потрібно активно. До речі, й у свої 105 років Шігеакі переступав відразу дві сходинки, змушуючи м’язи працювати.

Читай!

Знайди свою книгу для натхнення. Нехай вона допоможе визначити мету в житті. Доктор радить «Абата Фоглера» Роберта Браунінга: «Треба ставити перед собою великі цілі в мистецтві і в житті».

Біль – не вирок!

У сучасних лікарнях має бути більше веселощів: музики, танців. Художня терапія допомагає краще ліків. Перемкни увагу з болю на щось цікаве, відразу забудеш про нього.

Переоцінити цінності

У гонитві за матеріальним збагаченням людина забуває про найголовніші речі – любов, турботу, милосердя. Слова мудреця з цього приводу: «Пам’ятайте: ніхто не знає, коли проб’є його година. А з матеріального нічого з собою туди не візьмеш».

Наука як мистецтво

Науковими формулами і незрозумілими фразами допомогти людині неможливо. Хвороби тісно пов’язані з людською душею. Всі люди різні, і підхід до лікування має бути індивідуальним.

Будь готовий до несподіванок

Наше тіло здатне творити неймовірні речі. Ш. Хінохара розповів дивовижну історію про те, як він потрапив у полон і покладався тільки на власні сили. Любов і повага до свого тіла допоможе подолати будь-які фізичні випробування.

Знайди вчителя

Знайди зразок для наслідування. Всіма силами намагайся перевершити його. Героєм для Шігеакі спершу був його батько, пізніше він надихався іншими особистостями: «Коли я опиняюся в скрутному становищі, я намагаюся уявити собі, що б ці люди зробили на моєму місці».

Жити довго – це чудово!

Насолоджуйся життям кожну хвилину, кожну мить. Нехай новий день буде кращим за попередній. Пам’ятай про інших, після 60 років допомагай усім у міру можливості. Не потрібно вимагати нічого натомість. Те, що ти живий, і є найвищою платою…