Що робити, якщо дитина не запам’ятовує кольори?

Вивчати кольори з малечею можна починати з року. Психологи й педагоги стверджують, що у віці 2–3 років дитина має добре їх знати й розрізняти. Якщо виникають проблеми із запам’ятовуванням, варто приділити заняттям більше уваги. Як зробити вивчення цікавим і ефективним та що потрібно для розвитку пам’яті дітей — читайте далі.

5 правил розвитку пам’яті дітей

Насамперед візьміть за звичку називати все, що вас оточує «Зараз одягнемо зелену футболку», «Поглянь, яка велика біла машина». Не варто використовувати зменшувально-пестливі форми («червоненький», «сіренький» тощо). Крім того, дотримуйтеся інших правил для ефективного розвитку пам’яті.

  • Заняття з вивчення кольорів мають проводитися у формі цікавих ігор. Граючись, дитина не лише навчається, а й зберігає мотивацію.
  • Якщо помічаєте, що малюк втрачає інтерес або втомлюється, краще зробити коротку паузу.
  • Для ефективного розвитку пам’яті дітей важливо займатися регулярно. Поступове збільшення складності завдань допомагає зміцнювати пам’ять.
  • Експериментуйте з різними методами вивчення, використовуйте допоміжні засоби, як-от розмальовки, колірні картки тощо. Різноманітність сприяє кращому усвідомленню матеріалу.
  • Хваліть малечу за успіхи й підтримуйте у випадках невдач. Для розвитку пам’яті важливо створити позитивне навчальне середовище.

Ігри та вправи для вивчення кольорів

Візьміть до уваги кілька дієвих способів розвитку пам’яті дітей.

  • Яскраві дні. Оголосіть день або тиждень, скажімо, жовтого кольору. Одягайте жовтий одяг, прикрасіть дім жовтими кульками, за обідом використовуйте жовті чашки тощо. Весь час спрямовуйте увагу дитини тільки на цей колір. Наступний день (або тиждень) може бути «зеленим», «синім» або «червоним». Для розвитку пам’яті краще розпочинати із цих основних відтінків веселки, поступово додаючи нові.
  • Колірне прибирання. Візьміть кошик або коробку й разом із дитиною збирайте вдома іграшки або інші предмети конкретного кольору. Для кращого розвитку пам’яті коментуйте кожну дію: «Ось фіолетовий кубик, він нам підходить. А це фіолетова книжка, також беремо».
  • Що буває червоним? Ця вправа спрямована не тільки на розвиток пам’яті, але й на поліпшення мовних навичок дітей. Називайте по черзі предмети червоного (або будь-якого іншого) відтінку. Поясніть дитині правила: виграє той, хто більше предметів згадає.
  • Сортування. Зазвичай діти люблять упорядковувати різні речі, то чому б не використати це для розвитку пам’яті? Розкладіть на столі невеликі предмети: ґудзики, олівці, котушки ниток, елементи конструктора. Завдання — розсортовувати їх за кольорами. Попросіть дитину називати те, що вона бере до рук. Це потрібно для розвитку пам’яті, уваги, мовлення.

Вивчення нового, зокрема й кольорів, може бути непростим завданням для молодших дошкільнят. Тому дорослим варто зробити все, щоб заняття з розвитку пам’яті дітей були захопливими. Проявіть креативність і дослухайтеся до потреб малечі, тоді все обов’язково вдасться!