Що робити при геморої?

Геморой – це патологічне розширення судин в прямій кишці та в області заднього проходу. Воно супроводжується застоєм венозної крові, утворенням зовнішніх і внутрішніх вузлів, тромбозом. Захворювання характеризується розвитком запалення і набряком тканин. При дефекації вузли можуть кровоточити та сильно боліти. Тому потрібно розібратися, як вилікувати геморой.

З чого почати?

Лікування геморою слід починати зі зміни способу життя. Високу ефективність показують наступні методи профілактики:

  • Зміна раціону. Треба вживати більше свіжих фруктів, овочів і продуктів, які містять велику кількість клітковини. Також це хороша профілактика закрепів, які викликають рецидиви геморою.
  • Важливо пити воду в достатній кількості. Це позитивно впливає на роботу кишечника, знижує ризик закрепів.
  • Максимально зменшити кількість алкоголю у своєму житті, або повністю від нього відмовитись. Це також стосується куріння.
  • Підтримувати нормальну масу тіла. Ожиріння негативно впливає на роботу всіх органів і систем організму.
  • Правильна гігієна після дефекації. Бажано не використовувати жорсткий туалетний папір. Краще виконати необхідні гігієнічні процедури звичайною водою.
  • Зменшення фізичних навантажень і активний спосіб життя. Можна займатися бігом, ходьбою, плаванням. Довге сидіння на одному місті або важка праця, навпаки, можуть призвести до виникнення геморою.

Доступні методи лікування

Самостійно визначати, чим лікувати геморой, не можна. При появі болю, крові в задньому проході, вузлів і інших симптомів хвороби слід звернутися за консультацією до проктолога. Лікар виконає огляд, визначить стадію розвитку геморою і призначить лікування. Воно може включати використання наступних препаратів:

  • Системної дії. Це протизапальні, флеботропні, обезболюючі засоби. Вони допомагають зняти запалення, набряк, покращують тонус вен і мікроциркуляцію крові. Такі препарати використовуються короткими курсами – до покращення стану хворого.
  • Локальної дії. Високу ефективність в лікуванні показують такі засоби, як супозиторії (свічки), мазі, креми, гелі. Вони допомагають швидко зняти біль, набряк і запалення, пришвидшують загоєння пошкодженої слизової оболонки. Хороший результат дає застосування препарату Реліф® від геморою*.

Якщо консервативна терапія не приносить полегшення лікар рекомендує оперативне втручання. Найчастіше воно проходить з застосуванням малоінвазивних методів (склеродермії, фотокоагуляції, THD).

_______________

*За даним посиланням ви перейдете на вебсайт www.relief.ua, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Реліф. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

 

Література:

1. Воробйов В.С, Максимов С.Т. : Геморой: Освіта і наука, 2010. 200 с.

2. Аксьонов А.М. Навчальний посібник із проктології. К., Медицина, 2017. - 245 с.

3. Загрядський Т.В. Малоінвазивна хірургія гемороїдальної хвороби. Львів, 2014. - 145 с.