Щеплення від COVID-19 може бути шкідливим насамперед для тих, хто найдужче боїться заразитися коронавірусом

Стали відомі результати «коронавірусного» дослідження, яке компанія Research & Branding Group проводила в Україні з 10 по 16 червня, опитавши більше тисячі осіб у віці понад 18 років. З’ясувалося зокрема, що тих, хто дуже боїться захворіти на COVID-19, найбільше серед жінок і людей старшої вікової категорії. Кого ж не лякає така ймовірна перспектива – це переважно чоловіки та представники молодшої і середньої вікових категорій.

Ще цікавіші підсумки соціологічного опитування, які стосуються вакцинації проти COVID-19. Скажімо, всередині червня були готові погодитися на безплатну ін’єкцію від коронавірусу 41 відсоток опитаних. При цьому 49 відсотків відмовились би. Решта ж не визначилася.

Найбільший відсоток згодних на вакцинацію серед тих, хто дуже боїться заразитися, й навпаки, не погодились би на неї переважно ті, хто взагалі не страшиться такої загрози. Здебільшого згодні на вакцинацію українці старшого віку та молоді люди. А категорично проти тієї процедури переважно українці середнього віку. Також незгодних із вакцинацією порівняно більше у сільській місцевості, ніж у містах…

Тим часом, як розповіла недавно на UKRLIFE.TV мікробіолог і вірусолог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Надія Жолобак, будь-яка вакцинація особливо шкідлива саме для літніх людей. Тобто для тих, що, згідно з опитуванням Research & Branding Group, найдужче бояться заразитися і тому згодні на щеплення. Скажімо, ін’єкція від звичайного грипу погіршує здоров’я навіть у молодих.

Н. Жолобак також розповіла, що запровадження карантину в Україні було суто політичним рішенням влади – з вірусологами з цього приводу навіть не радилися. Статистику смертності від коронавірусу також, за її словами, «відкоригували» у бік зростання саме політики. А про те, що так зване соціальне дистанціювання було хибним кроком, стверджує вона, засвідчують зокрема такі моменти. По-перше, країни, які не оголосили карантин, нормально пройшли епідемічний період, працюють без проблем і перебувають у виграші. По-друге, саме ізоляція населення створила умови для того, щоб люди більше хворіли.

Власне, нинішнє різке зростання в Україні кількості інфікованих може бути саме результатом того, що внаслідок попереднього соціального дистанціювання в людей ослабли захисні сили організму. Адже головні засоби для посилення імунітету – це якраз сонце, свіже повітря, раціональне харчування, фізична активність, повноцінний сон. Хімічно синтезовані препарати для цього взагалі не потрібні.

Та головне, підкреслює вірусолог, коронавірус постійно змінюється, мутує, тому вакцина проти нього «засадничо неможлива».