Ще три натівські кораблі зайшли в акваторію Чорного моря

Цього року країни НАТО значно активізували свою роботу в Чорному морі. Вони проводять спільні навчання разом з українськими військовими.

Міністр оборони України Степан Полторак після лютневої зустрічі з міністрами оборони країн НАТО у Брюсселі заявив, що майже щомісяця до українських портів будуть заходити як постійні угруповання кораблів НАТО, так і ключових союзників з метою проведення спільних тренувань з військово-морськими силами України для посилення їхніх спроможностей. За словами Полторака, союзники високо оцінили прогрес у виконанні Україною нового закону про нацбезпеку, а також рівень підготовки наших військових. Всі союзники вітають євроатлантичні прагнення України, які були закріплені в змінах до Конституції України. Особлива увага партнерів спрямована на допомогу ВМСУ та повітряним силам України, додав міністр оборони.

Всі, хто був на саміті, відзначали необхідність підвищення співпраці з нашою країною і наполягали на відновленні роботи офіційної Комісії Україна-НАТО, що дозволить суттєво наростити масштаб діалогу.

Вже у лютому в Чорне море увійшли кораблі протимінної групи НАТО, наприкінці березня американський ракетний есмінець Donald Cook зайшов у порт Одеси.

А днями ще три військові кораблі НАТО - ВМС Нідерландів (фрегат HNLMS Evertsen (F805), Іспанії (Santa Maria (F81)) та Канади (фрегат класу «Галіфакс» HMCS Toronto (FFH 333)) пройшли через Босфор в акваторію Чорного моря в напрямку Одеси. Їх супроводжувала турецька берегова охорона. Фрегати візьмуть участь у щорічних навчаннях альянсу Sea Shield в Румунії, які відбудуться спільно із Грузією та Україною.

Зазначається, що військові кораблі нечорноморських держав можуть перебувати в Чорному морі не більше 21 дня.

Метою навчань, як завжди, є відпрацювання стандартних процедур оборони проти загроз з повітря, моря, підводних човнів і відповідь на різні види загроз. І нині дуже важлива така підтримка для України, особливо напередодні президентських виборів, адже активізували свою бойову готовність і віськово-морські сили Росії в акваторіях Чорного і Азовського морів, тому можливі провокації.