Кабінет міністрів України запровадив програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення. Заступник міністра фінансів Юрій Джигир заявив, що перевірка спрямована на те, аби допомогу з Держбюджету отримували саме ті, кому вона потрібна, щоб бюджетні кошти витрачалися ефективно і прозоро, а допомога надавалася адресно. В уряді вважають, що проведення такого моніторингу в інтересах не лише людей, яким дійсно потрібна допомога, а й усіх чесних платників податків.
Перевірятимуть пільги, пенсії, субсидії, стипендії та інші соцвиплати для населення, які надають за рахунок місцевих та Державного бюджету чи Пенсійного фонду. Завдяки подібному механізму верифікацій у 2017-му і 2018 роках уряду вдалося припинити виплати в сумі 14 млрд. гривень з Державного бюджету. Тоді перевіряли лише переселенців - щодо пенсій, пільг та виплат соціально незабезпеченим громадянам.
На початку лютого цього року у Верховній Раді зареєстрували законопроект №9511 "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" з поправками. Документ підписав і затвердив Кабмін
Законопроект передбачає три етапи верифікації:1. превентивна - перевірку проводять перед призначенням соціальної виплати і пенсії; 2. поточна – перевірку проводять для тих громадян, які вважають, що отримали законодавче право на соцвиплату; 3. ретроспективна - перевірку здійснюють для раніше призначених виплат.
ПЕНСІЙ ПОЗБАВЛЯТИМУТЬ:
1. громадян, які оформили свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки;
2. пенсіонерів, які проживають на непідконтрольній урядом території країни або мають статус внутрішньо переміщеної особи, проте не можуть підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільній» території.
3. пенсіонерів, які покинули територію України (виїхали за кордон);
Щодо першого пункту, то все зрозуміло, адже нині дехто усіма способами намагається виробити для себе підроблені документи, щоб отримувати вищі пенсії. Правда, це і не дивує, бо в українських реаліях кожен прагне вижити як може.
Щодо другого пункту, мабуть, теж можуть виникати запитання, адже в Україні через війну на сході багато пенсіонерів-переселенців (чи інших внутрішньо переміщених осіб) можуть просто елементарно не знати про те, що для отримання пенсії їм потрібна довідка про статус внутрішньо переміщеної особи, тому що вони все-таки залишаються громадянами України.
А от щодо пункту третього є запитання до нашого українського уряду: яке він має право позбавляти пенсії пенсіонерів, які виїхали жити і працювати за кордон, якщо вони 20, 35, 40 і більше років працювали в Україні, чесно платили податки, частину з яких йшли до Пенсійного фонду (і за стільки років це немалі кошти)? Адже Конституцією України, «Законом про пенсійне забезпечення» кожному громадянинові, який офіційно працював в Україні і сплачував податки, гарантована пенсія після досягнення людиною відповідного пенсійного віку. Наші українські пенсіонери не від доброго життя їдуть за кордон: у більшості така пенсія, що і самому нема за що жити, і дітям нічим допомогти. Та й чи розуміють наші чиновники, як це – на старість покинути Батьківщину і вже не маючи ні сил, ні здоров’я, втрачаючи родинні зв’язки, «пахати» на чужу державу і в результаті й там не отримати пенсії, бо й на чужині для цього теж потрібно мати відповідний трудовий стаж. ОТЖЕ, ВКОТРЕ НАШ УРЯД, НАМАГАЮЧИСЬ ПОПОВНИТИ ДІРЯВИЙ ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ, ОБКРАДАЄ СВОЇХ ГРОМАДЯН....