Шанувальників друкованих видань найбільше в Івано-Франківській області

В Україні, як і в усьому світі, завдяки розвитку нових технологій - інтернет, кабельне телебачення, нові мобільні додатки і т. п., які дозволяють швидко отримувати потрібну інформацію, все менше людей бажає оформити підписку на друковані видання - газети та журнали. Правда, в США, у європейських країнах незважаючи на це друковані ЗМІ все ж залишаються популярними.

За даними «Укрпошти», цього року в Україні було оформлено регулярну доставку лише на 7,8 мільйонів видань, що на 10% менше, ніж 2018-го. Проте радує те, що у нашій, Івано-Франківській області, та Тернопільській цей відсоток, навпаки, зріс - відповідно на 6,6% та на 0,2%, інформує, Ukr.Media.

До речі, 42% видань, на які в 2019 році українці оформили підписку, є саме регіональними ЗМІ. Решта - загальнонаціональними.

Любителів свіжої преси, зрозуміло, стає все менше у всіх регіонах країни. І така тенденція викликана не лише новими технологіями у сфері інформаційного простору. Причиною є і певні події в країні: закриття поштових відділень у селах та маленьких містечках, роздержавлення засобів масової інформації, що уже призвело до ліквідації багатьох газетних видань, а також зубожіння людей, які намагаються зекономити грошові витрати сім’ї на будь-чому. Якби не ці важливі чинники, на мою думку, не було б такого різкого зменшення кількості передплатників друкованих видань, особливо газет. Адже переважна частина старшого покоління в отриманні інформації віддає перевагу, окрім телебачення, саме газетам і журналам, бо не всі вміють користуватися послугами інтернету чи мобільних додатків. Та й не у всіх селах проведена інтернетмережа.

Через ці обставини важко змусити людей підписатися на пресу і видавцям, які не шкодують площі під рекламу, і поштарям, яких за це преміювали. І навіть різні заохочувальні заходи, які проводила "Укрпошта", щоб переконати клієнтів оформити регулярну доставку, не допомагають.

Це не дивно. Проте є надія, що друковані засоби ще довго радуватимуть своїх читачів. Адже ще недавно деякі експерти пророкували, що із виникненням телебачення та інтернету люди перестануть читати книжки, відвідувати кінотеатри. Але цього, як бачимо, не сталося...

Кореспондент