Серед переможців іменної премії Оксани Ровенчак – автори публікацій у «Галичині»

Напередодні Дня журналіста, який в Україні відзначають 6 червня, стали відомі переможці шостого щорічного обласного конкурсу на іменну премію Оксани Ровенчак Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ в номінації «журналістське розслідування». Власне, їхні імена повідомила на своїй сторінці у Facebook сама пані Оксана як засновниця премії після того, як визначених нею претендентів на престижну нагороду затвердили на засіданні секретаріату обласної спілки журналістів.

Отож цьогорічним лавреатом премії став головний редактор газети «Галичина» Василь МОРОЗ за публікацію «Могильник 12 000 000. Каналізаційний колектор в Угринові, до будівництва якого залучили й кошти з Держбюджету, «стараннями» обласної влади проклали... у глухий кут» у «Галичині» за 15 квітня 2021 року. Цей матеріал появився як результат журналістського розслідування причин появи в названому в його заголовку селі поблизу обласного центру Прикарпаття незавершеного будівництва, в яке безнадійно вклали, крім двох мільйонів гривень громадських коштів, ще й 10 млн. – державних. Журналіст під рубрикою «Територія напруги» означив проблему, що варта уваги правоохоронних органів.

Також спеціального призу іменної премії удостоєно ще кількох журналістів (їхні імена подаємо за алфавітом). Зокрема фрілансерку Оксану ДРОГОМИРЕЦЬКУ, яка працює над актуальними медійними проєктами сьогодення, за цикл журналістських розслідувань, опублікованих у різних випусках обласної газети «Галичина»: «Діалектика «миру», або «Газова війна» в Україні: переможці й переможені»; «Його величність «коефіцієнт», або Як просто й легко нас змушують переплачувати за спожите блакитне паливо»; «Схеми й формули обману, або Чому і як постачальники блакитного палива стали раптом власниками всіх газогонів...».

Це розслідування з надважливої резонансної теми, що матиме заплановане продовження. Авторка зі знанням справи розкриває приховані механізми нечесної поведінки продавців газу на ринку його збуту в Україні. Публікації роз’яснюють обманні принципи формування ціни природного газу та його постачання, розкривають надумане ціноутворення з кримінальними ознаками для розслідування контрольними і правоохоронними органами та держави. Вони також спонукають споживачів природного газу грамотно захищати свої законні права.

У числі нагороджених спеціальним призом премії – і Тетяна ДЮГ та Микола ГРАБОВЕЦЬКИЙ, засновник видання VERSII.IF.UA, за журналістське розслідування «Заробити гроші за рахунок лікарні: як Калуська райрада хоче «поживитися» з Долинської громади», опубліковане на означеному сайті. Автори порушують проблему критичної ситуації навколо КНП «Долинська багатопрофільна лікарня», намагаються з’ясувати чиновницьку різновекторність, що ставить лікувальний заклад на межу існування.

Удостоєна спеціального призу іменної премії О. Ровенчак також Наталія ОЛЕКСІЄНКО, яка працює в ТРК «Карпати», віддаючи перевагу у своїй творчості соціальній проблематиці: розповідає про людей і для людей, за цикл журналістських розслідувань про збереження архітектурних пам'яток Прикараття. «Від палацу до свинарника. Історія садиби Рея»; «Як у Чернелиці дбають про костел та замок ХVІІ століття»; «У Франківську відновлять палацовий комплекс ХVІІ століття», які прозвучали на ТРК «Карпати». То цікаві авторські розслідування про занепад пам’яток архітектури в Івано-Франківській області та можливі перспективи їхнього збереження й відновлення.