Таким був меседж колишнього українського в’язня Кремля Олега СЕНЦОВА, котрий днями відвідав Європейський парламент, де виступив у Раді із закордонних справ.
Український режисер на спеціальному засіданні Європарламенту в Страсбурзі отримав премію ім. Сахарова за сміливу боротьбу за справедливість і уміння надихати інших. Нагороду особисто вручив президент Європарламенту Давид Сассоли, котрий підкреслив, що важливо пам'ятати про всіх борців за демократію.
Колишній в'язень Кремля Олег Сенцов виступив із короткою промовою перед євродепутатами. Він розповів про сучасні російські в'язниці, в котрих "з часів ГУЛАГу підходи мало змінилися", адже полонені зазнають тортур і живуть в жахливих умовах; про те, як багато ще наших співвітчизників перебуває у російському полоні і чекає звільнення; про реальну ситуацію на Донбасі і в Криму. Закликав згадати 13 тисяч загиблих невинних українців, які захищали не лише Україну, а й всю Європу від агресора.
Нагадав режисер і про те, що Україна колись добровільно віддала третю за кількістю боєголовок атомну зброю на планеті заради безпеки у світі. Натомість отримала папір під назвою "меморандум", який мав би гарантувати територіальну цілісність України з боку Росії, Великої Британії і США. Як побачив увесь світ, меморандум не завадив Росії анексувати частину нашої держави і розпочати з нами війну. "Оскільки в нас забрали Крим, потрібно повернути нашу бомбу. Але це обговорювати не хочуть – обговорюють формулу Штайнмаєра. Я вважаю, що не треба обговорювати, бо вона не має жодного стосунку до ситуації", - вважає Сенцов.
Також він висловив думку і щодо переговорів в "нормандському форматі", які заплановані на 9 грудня в Парижі. О. Сенцов вважає, що Путіну ні в якому разі не можна довіряти і що ці переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі будуть для президента України Володимира Зеленського пасткою, яка може привести до здачі національних інтересів. Також застеріг європейців, що російському президентові не потрібен мир, не потрібна і сама Україна, що він прагне, виходячи з його глобальної стратегії, контролювати всі країни, які знаходяться в його оточенні, а також, будучи світовим лідером, мати можливість впливати на всю світову, насамперед європейську, політику, причому з позиції сили.
Детальніше на відео: