Це вже другий такий апарат, і його, як і перший, богородчанські медики отримали за сприяння місцевого депутата Святослава Никоровича, а закуплено їх за кошти ТзОВ «Парк динозаврів», благодійний фонд якого очолює Люція Кріушина. Транспортування з Китаю здійснило ТОВ «Євро Форвардінг».
Зауважимо, їх виробник – китайська фірма «АеоnNed», котра є вже брендом світового рівня. Складність придбання апаратів полягала не лише в ціні. Скажімо, останній – AeonNed VG70 – коштує на ринку, залежно від модифікації, від 800 тисяч до півтора мільйона гривень. Проблема ще й у тому, щоб оперативно їх закупити. Адже в умовах пандемії попит на ШВЛ стрімко зріс, як, до речі, й ціни. Наприклад, згадана фірма забезпечена замовленнями на пів року наперед. Попри це їх вдалося дістати. І вже перший апарат, який придбали на початку жовтня, хоча й порівняно невисокого класу, врятував чимало життів. У Богородчанській ЦРЛ були три апарати штучної вентиляції легень, але вони часто виходили з ладу, тож до хворого доводилося підключати почергово два ШВЛ. Звісно, це зменшувало число тих, кого можна було оперативно обслужити. Медперсонал у буквальному розумінні днював і ночував на робочих місцях. З появою першого апарата, придбаного за кошти ТзОВ «Парк динозарів», справи значно поліпшилися. За словами завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії лікарні Всеволода Венгровича, протягом жовтня–листопада через нього пройшло близько 30 хворих.
Та новому – AeonNed VG 70 – богородчанські медики ще більше зраділи. Адже він чи не втроє потужніший за перший і має особливу функцію інвазивної вентиляції, котрої нема у попередніх апаратах ШВЛ. Під нього одразу помістили хворого, не очікуючи оформлення відповідних документів щодо взяття апарату на облік. Людське життя важливіше за папір.
До речі, Богородчанська ЦРЛ не потрапила під державну програму боротьби з коронавірусом та відповідне фінансування з Державного бюджету. Щоправда, нині готують пакет документів для набуття такого статусу. Ну а поки що, як це часто трапляється в Україні, на допомогу медикам і хворим прийшли благодійники.