Руслан Марцінків: Завдяки узгодженим діям влади і громади нова школа в Хриплині прийме дітей уже цього року

Цього року до першого класу в першу в Івано-Франківську збудовану в часи незалежності нову школу в приміському Хриплині готується піти понад 50 дітей. Перший проект цієї школи з'явився ще 32 роки тому — в далекому 1987 році, і аж торік навесні довгобуд ожив за підтримки Івано-Франківської міської ради. Нині тут тривають упорядкувальні роботи, які планують завершити до початку нового навчального року.

Для всіх 125-ти перших класів в Івано-Франківських школах закуплено інтерактивні дошки

У новій школі в Хриплині буде 9 повноцінних класів і спеціалізовані кабінети хімії, фізики та інші, а також актова зала й спортивна, яку почнуть зводити після здачі в експлуатацію першої черги школи — вона буде єдиною на все село. Школу будують на умовах співфінансування: торік міська рада виділила 8,5 млн. грн. і 1,7 млн. грн. — сільська рада, цього року — 25,8 млн. грн. і 3 млн. грн. відповідно.

Стара школа, якій понад 100 років, може прийняти лише сотню дітей, решта (а в Хриплині нараховують близько 300 дітей шкільного віку) змушена вчитися в міських школах. У приміщенні старої школи хочуть облаштувати музей освіти та села.

«У 2016 році ми відкрили у Хриплині садок, теж колишній довгобуд, який зводили впродовж багатьох років. Ми ж, сконцентрувавши ресурси, довели справу до логічного завершення. Така ж ситуація - і з будівництвом школи в цьому селі. Завдяки спільній волі та узгодженим діям влади і громади перша черга нової школи прийме дітей вже цього року і мрія багатьох поколінь жителів Хриплина втілиться в життя, хоч і роботи на цій будові ще багато. Я впевнений, що вже 2019-го діти почнуть здобувати знання в сучасному комфортабельному, інноваційно обладнаному навчальному закладі. Розвиток освітньої інфраструктури в Івано-Франківську є одним із пріоритетів міської ради», — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Нова школа в Хриплині

В умовах освітньої реформи, ініційованої державою, основні кошти на її втілення виділяє… місто — з його бюджету на нову українську школу скеровано близько 24 млн. гривень. Для всіх 125-ти перших класів в івано-франківських школах закуплено недешеві інтерактивні дошки, які поєднують у собі можливості звичайної маркерної дошки, комп'ютера і мультимедійного проектора і є чутливі до дотику пальцем, фломастером або указкою. Ці незвичайні дошки вже охрестили «великими планшетами», а навчальну користь від їх застосування освітяни називають колосальною. Попередньо для вчителів проводили спеціальні тренінги, щоб навчити їх керувати таким сучасним цифровим обладнанням.

«Держава так і не додала коштів на нову українську школу, і місто було змушене самостійно вирішувати проблему технічного оснащення перших класів. Бо діти не мають відчувати на собі недопрацювання уряду. Мушу зізнатись, що інтерактивні дошки ми придбали в борг. Вдячні за це приватному підприємцеві, який пішов нам назустріч, аби першокласники мали все необхідне для навчання», – прокоментував ситуацію міський голова Руслан Марцінків.

Ще однією важливою формою турботи про молоде покоління є матеріальна підтримка обдарованих дітей. Вже третій рік Івано-Франківська міська рада призначає стипендії найкращим учням закладів загальної середньої освіти, вихованцям позашкільних закладів і студентам ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації і на 2019 рік виділила на виплату стипендій для них 240 тисяч гривень. Цього року 23 юних таланти отримуватимуть упродовж року щомісячно по 500 грн., ще 17 — по 1000 грн. у першому півріччі. Один із них - Владислав Петрів із спеціалізованої школи №5, який є першим у списку цьогорічних стипендіатів. Він у 2017-2018 навчальних роках зайняв ІІІ місце з інформаційних технологій у ІV етапі, І місце — з інформаційних технологій та ІІІ місце — з астрономії у ІІІ етапі, І місце — з інформаційних технологій та ІІ місце — з астрономії в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. Подібні послужні списки і в решти міських стипендіатів.

«Матеріальна підтримка владою талановитої молоді є інвестицією в майбутнє міста і країни», — вважає Руслан Марцінків.