Руслан МАРЦІНКІВ: Завдяки міжнародній співпраці маємо можливість подарувати відпочинок у містах Європи дітям учасників бойових дій

Вранці 2 лютого автобус із 49-ма дітьми загиблих героїв, поранених військових, учасників бойових дій з Івано-Франківської ТГ вирушив у пізнавальну мандрівку до угорського міста Дебрецен. Там на наших дітей чекають насичена розважальна програма та пізнавальні екскурсії у визначні місця.

Це вже друга така екскурсійна поїздка дітей пільгових категорій до Угорщини. Перша відбулася 22 січня з участю 40-ка дітей захисників та захисниць з Івано-Франківської громади. Дорогою до Угорщини франківських дітей прийняло закарпатське місто Берегове, де вони відпочили перед перетином кордону. А далі діти гостювали у столиці Угорщини Будапешті, де зокрема відвідали аквапарк у столиці та мали екскурсію в старому місті.

Таку пізнавальну подорож для дітей вдалося організувати в рамках тристороннього транскордонного співробітництва між містом Дебреценом (Угорщина), Берегівською ТГ та Івано-Франківською ТГ. Безпосередньо співпрацю між очільниками трьох міст – Ласло Паппом із Дебрецена, Золтаном Баб’яком із Берегового та Русланом Марцінківим з Івано-Франківська – вдалося налагодити торік у листопаді під час другого форуму «Re:Open Zakarpattia-2022», який фокусувався і на дискусіях про майбутню відбудову/модернізацію України.

Цього року самоврядування міста Дебрецена планує забезпечити тижневе перебування для 200 українських дітей віком від 10 до 16 років включно з безоплатними проживанням, харчуванням і програмою відпочинку, повідомив на своїй сторінці у фейсбуці міський голова Берегового З. Баб’як. При цьому Берегівська ТГ бере безпосередню участь у прийомі та відправленні дітей за кордон. У рамках тристороннього співробітництва Берегове планує відрядити на відпочинок і своїх дітей у Дебрецен та Івано-Франківськ залежно від ситуації в Україні.

«Це не перша поїздка діток наших захисників за кордон. Завдяки співпраці, яку Івано-Франківськ намагається щораз розширювати, ми маємо можливість подарувати такий відпочинок у містах Європи діткам учасників бойових дій. Наше місто підтримує родини тих, хто став на захист України та всіх нас. Дуже сподіваємося, що такий відпочинок зможемо організовувати частіше», – сказав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. Торік улітку 350 дітей загиблих та чинних учасників бойових дій з міської громади мали двотижневі мандрівки до польських міст Кошалін, Рибнік, Ополе та Люблін.

Департамент соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради повідомив, що запрошення на поїздку до Угорщини діє для дітей 10–16 років: з числа сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, учасників АТО/ООС, захисників та захисниць України; для дітей поранених учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України; дітей захисників/захисниць України зі статусом ВПО; дітей осіб з інвалідністю внаслідок війни; дітей з багатодітних сімей учасників бойових дій. За наявності вільних місць до подорожі будуть запрошені діти з числа захисників/захисниць України (у т. ч. діти тих батьків, які не мають посвідчень учасників бойових дій).

Поїздка має тривати 7 днів з насиченою екскурсійною програмою, безоплатними проживанням, харчуванням і супроводом. При цьому Департамент соціальної політики наголосив, що до списку вносять дітей у міру подання повного пакету документів. Детальна інформація – за номером +38 (099) 47-24-826 (Департамент соціальної політики ІФМР).

«Дебрецен – одне з ключових міст Угорщини, яке за останні кілька років змогло залучити безпрецедентні інвестиції, зокрема для будівництва заводу BMW, розвитку інфраструктури як частини транскордонних маршрутів та supply chains (ланцюжків поставок), – наголосив Дмитро Тужанський, директор ГО «Інститут центральноєвропейської стратегії», що була організатором форуму «Re:Open Zakarpattia 2022». – Дебрецен до того ж є найбільшим і близьким до України містом. Фактично Західна Україна і Дебрецен перебувають в одному т. зв. Карпатському регіоні. В умовах дуже непростих українсько-угорських відносин на державному та політичному рівнях цей проєкт є надзвичайно важливим сигналом для політиків від муніципалітетів, які працюють безпосередньо з людьми та готові показувати приклад того, як саме має відбуватися співпраця між сусідами попри всі розбіжності та непорозуміння».