Понад тиждень тому міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розпочав цикл звітів за четвертий рік своєї роботи на виборній посаді. Цього разу він обрав новий формат звітування перед міською громадою: окремо перед представниками кожної галузі, щоб, як пояснив на своїй сторінці в мережі «Facebook», «була можливість більш предметно поспілкуватися про їхні проблеми». Як раніше зазначалося, таких звітів буде 8. Звіти міського голови Івано-Франківська також транслюються в фейсбуку, де можна йому переслати запитання.
Першими, перед кими Р. Марцінків доповів про свою роботу і загальноміський доробок на освітянській ниві, були педагоги. З головних досягнень за чотири роки міський голова назвав такі: 6 нових садків (на різних етапах зведення — ще 5), одна нова за останні 27 років школа (3 — у роботі), 7 утеплених дитячих навчальних закладів (9 — у роботі), 12 нових спортивних майданчиків і 4 капітально відремонтовані протягом цього року спортзали, закупівля в 2019 році на потреби Нової української школи обладнання на 28,5 млн. грн., капітальний ремонт закладів освіти на 25 млн. грн. з міського бюджету і т. і.
«Дуже приємно дивитися в очі людям, які можуть оцінити всі досягнення і зрозуміти проблеми. І не просто зрозуміти, а й підтримати, разом допомагати містові далі розвиватися», — зазначив при цьому Р. Марцінків.
Місто робить багато для того, щоб і медицина була сучасною, якісною та доступною, запевнив під час звітування перед працівниками охорони здоров’я міський голова Р. Марцінків. Він навів такі дані: 30 млн. грн. виділено на капітальні ремонти медичних закладів і 83 млн. грн. — на закупівлю дороговартісного обладнання. Під час звіту мер за допомогою слайд-шоу показав, як змінилися на краще після ремонту медичні заклади міста. Зокрема, в ЦМКЛ відновили терапевтичне та кардіологічне відділення, облаштували територію, придбали кардіологічний апарат для штучної вентиляції легень і т. і. Чільник міста наголосив, що пишається тим, як у міському перинатальному центрі, в якому за роки накопичилася велика кількість проблем, відбуваються позитивні зміни: ремонтують та оновлюють відділення, палати, поповнюють їх новою апаратурою. «Ми розпочали роботу, вона йде не легко, але йде», – сказав при цьому Р. Марцінків. Поліпшується ситуація і в поліклініках, для яких міська влада закуповує сучасне обладнання і дбає про їхній стан.
«Ми добилися того, що п’ять поліклінік збережено, нікого не скоротили. Постарались зробити так, щоб цей перехід в «первинку» був максимально комфортний», – сказав Р. Марцінків. «Також ми сьогодні дбаємо, щоб дороговартісні обстеження для учасників бойових дій були безплатними. Велика проблема є з пільговими категоріями населення, на кожному моєму прийомі десятки людей просять матеріяльну допомогу на лікування. Ми намагаємося допомогти…», — зазначив керівник міста.
Однією з головних проблем івано-франківської медицини Р. Марцінків назвав те, що держава систематично боргує кошти з субвенції. Лише цього року недофінансовано 125 млн. грн. заробітної плати лікарям,15 млн. грн. премій не було видано. До кінця року міська рада змушена виділити 4,5 млн. грн. на фінансування хворих на цукровий діабет. Компенсація зарплати медикам з міського бюджету рівновартісна 70-ти ремонтам відділень та поліклінік, закупівлі 40 УЗД-апаратів, забезпеченню впродовж десятків років інсуліном для хворих на цукровий діабет або ж 460 великим проєктам бюджету участи.
Р. Марцінків заявив, що здобутки четвертого року його каденції могли бути ще значнішими, якби не перекладення державою на місцеві бюджети обов’язку забезпечувати зарплату працівникам охорони здоров’я та освіти. Проєкт держбюджету на 2020 рік не став винятком. Івано-Франківська міська рада вже звернулася до уряду і парламенту з пропозиціями щодо фінансового забезпечення елементарних потреб міської громади.
«За останні роки ми зробили багато для того, аби освіта і медицина в Івано-Франківську відповідали сучасним стандартам і своїм рівнем відповідали потребам жителів міста», — каже чільник міста Р. Марцінків.