Руслан Марцінків: Високе місце Івано-Франківська в Україні — це і заслуга наших підприємців

Триває цикл звітів міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа перед міською громадою про четвертий рік роботи на виборній посаді. Після педагогів, медиків і комунальників, яким він доповів про свою роботу та загальноміський доробок у відповідних галузях, звіт про стан справ в економіці міста заслухали представники ділових кіл.

Івано-Франківськ серед обласних центрів України і в економіці не пасе задніх. Одним з індикаторів цього є рейтинг інвестиційної привабливости. Цієї осени для Івано-Франківська встановлено її найвищий рівень — uaINV5, а в сертифікаті Національного уповноваженого агентства «Кредит-Рейтинг» про це констатовано, що «місто характеризується найвищим рівнем привабливости для здійснення інвестицій».

Підкріпленням цьому є перше місце в рейтингу прозорости інвестиційного сектору за версією міжнародної антикорупційної мережі «Transparency International», місце в трійці лідерів в галузі електронної демократії та електронного урядування за версією Центру розвитку інновацій, друге місце за рівнем комфортности для ведення бізнесу в Україні (Regional Doing Business-2018). Зрештою, і те, що Івано-Франківськ став переможцем у трьох номінаціях серед «Найкращих практик місцевого самоврядування», які визначало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Офісом Ради Європи в Україні, теж вказує на поважне місце Івано-Франківська на всеукраїнському рівні. Міська влада до цього, звичайно, безпосередньо причетна.

З головних досягнень за чотири роки міський голова Р. Марцінків назвав такі. Нині в Івано-Франківську працює 3 891 підприємство, кількість їх за останні 4 роки зросла на 682; 27 тисяч суб’єктів підприємницької діяльности, кількість яких збільшилась на 4 тисячі. На 10 тисяч населення в Івано-Франківську припадає 144 малі підприємства (5-те місце серед міст України). За 4 роки створено понад 2 тисячі нових робочих місць. Підприємства реалізували товарів і послуг: у 2017 р. — на 38,6 млрд грн, у 2018 р. — на 42,7 млрд грн. Обсяг експорту за останні 4 роки становить 1 млрд 30 млн доларів. Обсяг залучених прямих інвестицій — 490,1 млн дол. За 4 роки обсяг інвестицій зріс на 25 млн дол. Івано-Франківськ займає друге місце після Києва із залучення інвестицій на одного жителя — 1912,7 дол.

Одночасно в місті поліпшився і регуляторний клімат для ведення підприємницької діяльности. Майже рік тому стартував електронний прийом документів. 67 послуг доступні в режимі онлайн. Центр надання адміністративних послуг в Івано-Франківську визнано одним із найкращих в Україні — він став переможцем конкурсу «Найкращі практики місцевого самоврядування-2016». У мікрорайонах міста відкрито 3 підрозділи ЦНАП.

Міський голова у своєму звіті торкнувся і роботи конкретних підприємств, зокрема локомотиворемонтного заводу, який у 2017 р. став власністю громади міста. «Мені приємно, що підприємство крок за кроком відновлює своє виробництво», — сказав міський голова Р. Марцінків і вручив директорові АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» Русланові Терешку подяку від міської влади. Підприємство збільшило обсяги виробництва в 3,5 раза, за 9 місяців ц. р. сплатило 20 млн грн податків і зборів до Державного та місцевого бюджетів, підписало через систему «Прозорро» договорів на 100 млн грн. Отож локомотиворемонтний завод встає з колін. Директор ЛРЗ Р. Терешко наголосив, що трудовий колектив вдячний міському голові і міській раді за те, що врятували підприємство і зберегли робочі місця.

Економічні успіхи мають й інші підприємства міста: відкрито два нові цехи на ДП ВО «Карпати» і два нові великі виробничо-складські корпуси в ТОВ «Інтелком», запрацювали нові виробничі лінії на хлібокомбінаті, ТОВ «Електролюкс» розширило виробничі потужності, ПАТ «Ласощі» запустило нову виробничу лінію, запрацювало підприємство італійської швейної фабрики «Конфеціоні роза», відкрили підприємство із серійного виробництва електронних плат «Ektos», на початку 2020 р. почне працювати аналогічне виробництво компанії «ТЕСНТО Electronics», створено ІТ-кластер, до якого увійшли 25 ІТ-компаній і т. ін.

Який конкретний внесок підприємств у соціально-економічне життя Івано-Франківська? Найбільшими платниками податку з доходів фізичних осіб у виробничій сфері, саме з якого поповнюється міська скарбниця, є за 4 роки: ДП ВО «Карпати» — 88 млн грн, АТ «Прикарпаттяобленерго» — 60 млн грн, ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» — 31 млн грн, ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат» — 22 млн грн, КП «Івано-Франківськводоекотехпром» — 19 млн грн, АТ «Івано-Франківськгаз» — 19 млн грн, ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» — 14 млн грн, ТОВ «Електролюкс Україна» — 11 млн грн та ін.

Міська влада, зі свого боку, немало робить для того, щоб в Івано-Франківську було створено комфортні умови для соціально відповідального бізнесу. Започатковано виїзні зустрічі міського голови на підприємствах міста і на ділових сніданках з представниками бізнесу, конкурс стартапів від міської ради (торік 4 проекти-переможці отримали 250 тис. грн на започаткування бізнесу), щороку відбувається акція відзначення лідерів соціально-економічного розвитку міста «Тріумф».

«Дякую за робочі місця для іванофранківців, за чесний бізнес, за щоденний внесок у розвиток міста. Високе місце Івано-Франківська в Україні — це і їхня заслуга», – сказав представникам ділових кіл наприкінці свого звіту міський голова Руслан Марцінків.