Руслан Марцінків: Великий попит на дитячі садки в Івано-Франківську змушує працювати над тим, аби в місті було більше дошкільних закладів

26 грудня в Івано-Франківську на вул. Хоткевича, 11 відкрито дитячий садочок №21 «Подоляночка», який міський голова Івано-Франківська назвав сучасним інноваційним проєктом. Це вже 9-й дитсадок, який відкрито в місті за час каденції Р. Марцінківа.

«Радий, що давній задум став реальністю. Щоб стало можливим знову тут побачити дітей, довелося пройти чимало. Ще у далекому 2013 році нам вдалося повернути це приміщення у власність міста. І розпочати масштабні роботи з реконструкції, фактично повної відбудови приміщення. І нам це вдалося. Тішуся, що цього року ця справа отримала підтримку й держави. Це дало можливість нам швидше відчинити двері для малюків», – йдеться на сторінці міського голови в фейсбуці.

Нагадаємо, що до 1996 року на місці нинішньої «Подоляночки» функціонував дошкільний заклад Львівської залізниці. У 2013 році тодішні народні депутати України Руслан Марцінків та Олександр Сич домоглися передачі цього покинутого садка у власність громади Івано-Франківська. Але будівля вже не відповідала вимогам для дошкільних закладів, тому містові довелося здійснити тут дороговартісну реконструкцію. Найбільше проблем у «Подоляночці» виникло з інженерними мережами. Приміщення садка утеплили, встановили не лише енергоефективні вікна і двері, а й нову систему опалення з власною котельнею. Для занять надворі для дітей облаштували затишний внутрішній дворик із тіньовим накриттям та спортивним майданчиком з поліуретановим покриттям. До будівлі дитсадка вимостили із плиток гарний заїзд. І, певна річ, садок забезпечено всім потрібним інвентарем – меблями, технікою, іграшками.

Отож нині тут постав сучасний просторий і теплий заклад, в якому створено комфортні умови як для малечі, так і для його працівників. «Садочок «Подоляночка» в обласному центрі – це новий стандарт дошкільної освіти, – заявила голова облдержадміністрації Світлана Онищук. – Сталося це завдяки активній участи місцевої влади, яка долучилися до президентської програми та доклала максимум зусиль для розбудови такого сучасного й комфортного для дітей закладу».

Невдовзі в садку залунають дитячі голоси. Вже з березня 2022 року в ДНЗ №21 «Подоляночка» почнуть функціонувати 7 груп: одна ясельна, дві молодші, дві середні і дві старші, загалом на 170 дітей.

Зареєструвати дітей до «Подоляночки» можна буде вже з лютого через автоматизовану систему «Е-садок», яка формуватиме електронну чергу. Онлайн-реєстрація вихованців до садочка «Подоляночка» стане пілотним проєктом з упровадження у Франківську системи «Е-садок».

Отож ДНЗ №21 «Подоляночка» – це дев’ятий дитсадок, відкритий в Івано-Франківську за головування в місті Р. Марцінківа, і другий, відкритий у 2021 року. А першим став ДНЗ №37 «Джерельце» у мікрорайоні «Липки», який 1 жовтня почав працювати. Цей заклад, розрахований на 200 дітей, спорудила за рахунок пайової участи будівельна компанія «Ярковиця».

«Великий попит на дитячі садки в Івано-Франківську змушує працювати над тим, аби в місті було більше таких дошкільних закладів. Це буде одним із пріоритетів міської влади і на наступні роки. З фінансуванням реконструкції «Подоляночки» було дуже непросто, але, концентруючи кошти, ми вперто прямували до мети. Кошти з Державного бюджету допомогли пришвидшити завершення цього важливого для міста проєкту», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.