Руслан Марцінків: Важливо й надалі закуповувати сучасне та потрібне для медзакладів обладнання, щоб вони виходили на технічний рівень приватної медицини

Технічна оснащеність міських поліклінік і лікарень Івано-Франківська останніми роками помітно зростає завдяки увазі міської влади до стану комунальних закладів охорони здоров’я. Днями в міських поліклініках №3 (вул. І. Франка) і №5 (вул. Привокзальна) відбулася презентація нового УЗД-обладнання.

Досі міські поліклініки №2 і №3 не мали ультразвукової діагностики, тому було закуплено три УЗД-апарати різних класів за кошти закладів, повідомила директорка КНП «Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук. Один із них — преміумкласу з еластографією (це ефективний та безпечний сучасний метод діагностики для дослідження пухлин і ступеня фіброзу печінки) встановили у поліклініці №5. Другий із такими ж функціями, лише без еластографії, – у поліклініці №3. А апарат, який використовували в поліклініці №5, передали в поліклініку №2. Таким чином, усі поліклініки Франківська сьогодні вже мають УЗД-апарати.

Як запевнила лікарка УЗД поліклініки №5 Надія Малінська, нове обладнання значно поліпшить діагностику пацієнтів, зокрема й щодо злоякісних утворень, бо на ньому набагато кращою є візуалізація та значно більші можливості діагностики. Тепер у поліклініці можуть обстежувати й щитовидну залозу, робити її еластографію, робити УЗД молочної залози та звичайних поверхневих органів. В середньому цим апаратом лікарка обстежує 20-30 людей за день.

Також закупили портативний переносний УЗД-апарат для надання послуги вдома. Вона буде платною, знижку 50% матимуть матері-героїні, учасники АТО, інваліди першої та другої груп.

«Ми продовжуємо ремонтувати заклади охорони здоров’я та оновлювати медичне обладнання. Отож нині вже всі поліклініки Франківська мають УЗД-апарати, — сказав у коментарі до події міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Для міста є важливою економія комунальних витрат – електрики, газу, тепла. Якщо в медичних закладах економлять ці ресурси, то заощаджені кошти вкладаємо в техніку для надання якісної медичної допомоги та діагностики. Треба, щоб у кожному медзакладі були сучасні рентген- та УЗД-апарати. Місто й надалі буде закуповувати обладнання, щоб поліклініки й лікарні поступово виходили на технічний рівень приватної медицини».

Також Івано-Франківськ розвиває свою медицину і з допомогою міжнародної співпраці. Цього року в міській дитячій клінічній лікарні за грантові кошти проєкту ЄС «Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську» облаштують Центр альтернативної медицини для дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату та центральної нервової системи вартістю 353 тисячі євро, або близько 12 млн гривень за нинішнім курсом.

У 2019 р. місто до 30 млн грн на капремонти закладів охорони здоров’я виділило і 83 млн грн на закупівлю дороговартісного медичного обладнання. Торік ці показники через втрати міського бюджету від пандемії коронавірусу в розмірі 200 млн грн були скромнішими.