Руслан Марцінків: Уже наступного року нову тролейбусну лінію плануємо відкрити за маршрутом «БАМ» – «Пасічна» – Центр»

Івано-Франківськ розширює тролейбусну маршрутну мережу. На вулицях, якими проляже нова тролейбусна лінія через недавно з’єднані Північний і Південний бульвари, нині встановлюють електроопори, а паралельно на вулиці Гурика, поблизу ліцею №23, споруджують тягову підстанцію для електроживлення нової тролейбусної лінії, яка з’єднає мікрорайони «БАМ» і «Пасічну» через Південний і Північний бульвари. Зокрема тут встановлюють два високотехнологічні електротехнічні модулі, які гарантуватимуть експлуатаційну надійність та безпеку тролейбусної мережі. Без цієї підстанції у Франківську вже неможливо було далі розвивати електротранспортне сполучення, стверджуть фахівці КП «Електроавтотранс». Доставку і монтаж тягової підстанції, яка складатиметься із двох модулів, здійснює генпідрядник – компанія «Плутон» із Запоріжжя.

«Це основна частина будівництва, яка є найбільш вартісною, – зазначив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. – Підстанція, яку тепер встановлюють, перша в Івано-Франківську за останні 28 років, адже попередню тягову підстанцію для тролейбусів збудували в нашому місті ще 1993 року. Вона буде повністю живити нову тролейбусну контактну мережу від розворотного кільця в районі Крихівців аж до вулиці Галицької… Після закінчення цих робіт уже можна буде натягувати тролейбусну лінію».

«50 відсотків роботи нової тролейбусної лінії – це монтаж тягової підстанції. І вже наступного року нові тролейбуси плануємо пустити за маршрутом «БАМ» – «Пасічна» – Центр». Це розвантажить місто. Проєкт здійснюють завдяки Європейському банку реконструкції і розвитку, грантовим коштам і частці з міського бюджету», – прокоментував будівництво нової тролейбусної мережі в Івано-Франківську міський голова Руслан Марцінків. Загальна її довжина в обидва боки становитиме 7 км. Вздовж вулиць, якими проляже нова тролейбусна лінія, встановлять понад дві сотні електроопор, повністю замінять вуличне освітлення та облаштують громадські зупинки для тролейбусів. Компанія «Плутон» планує завершити всі роботи з будівництва нової тролейбусної мережі до липня 2022 року.