Руслан Марцінків: Турбота про захисників України має бути серед завдань владних структур усіх рівнів

Івано-Франківська міська рада посилює соціальну підтримку учасників московсько-української війни та членів їхніх сімей. Торік у грудні з цією метою вона ухвалила Міську програму соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на 2021–2025 роки, а недавно доповнила її ще одним рішенням, спрямованим на соціальний захист оборонців України.

Отож до щомісячних матеріяльних допомог родинам загиблих (померлих) учасників і добровольців АТО/ООС у розмірі прожиткового мінімуму, одноразових матеріяльних допомог сім’ям загиблих (померлих) і зниклих безвісти військових, одноразових виплат у розмірі 10 000 гривень для поранених військових під час оборони України, одноразових допомог у розмірі 3 000 гривень на оплату житлово-комунальних послуг для бійців без статусу УБД, грошових виплат учасникам АТО/ООС з інвалідністю внаслідок війни та родинам загиблих бійців у нинішній московсько-українській війні до Дня українських захисників, «підйомних» контрактникам, виплат дітям військових до дня народження тепер додалася ще одна соціальна ініціатива міської влади. Це приурочена до першої роковини повномасштабної війни московії проти України одноразова матеріяльна допомога в розмірі 20 тисяч гривень усім захисникам, які брали чи беруть участь у війні з 24 лютого 2022 року. Цю виплату отримають зареєстровані в Івано-Франківській міській громаді особи з інвалідністю внаслідок війни; поранені захисники, що підтверджено документами медичного закладу; зареєстровані в Івано-Франківській МТГ внутрішньо переміщені особи з інвалідністю внаслідок війни або поранені, що підтверджено документами медзакладу. Звертатися по цю матеріяльну допомогу до ЦНАП і його територіяльних підрозділів можуть як самі учасники війни, так і уповноважені ними особи. Перелік документів на отримання цієї виплати з міського бюджету – на сайті ЦНАП (https://www.cnap.if.ua/news/721).

«Івано-Франківськ добре розуміє значення війська для захисту державности українського народу. Нині тисячі жителів нашої громади на сході протистоять зі зброєю східним варварам і платять своїми здоров’ям і життям за мирне та щасливе майбуття України, – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Запровадження одноразової матеріяльної допомоги в розмірі 20 тисяч гривень для учасників нинішньої війни є ще одним кроком міської влади Івано-Франківська в соціальному захисті наших військових та їхніх родин. Наголошую при цьому, що таку матеріяльну допомогу учасники війни можуть оформляти незалежно від попередніх звернень по грошові виплати з міського бюджету у зв’язку з пораненням.

Я вважаю, що турбота про захисників нашої Батьківщини обов’язково має бути серед найважливіших завдань владних структур усіх рівнів. Бо цим вони показують, що держава високо цінує ратний подвиг своїх громадян».