Івано-Франківськ цього року витратить 70 млн. гривень на капітальний ремонт доріг і 20 млн. гривень на впорядкування дворів у житлових кварталах міста. Днями управління капітального будівництва оприлюднило список вулиць, які заплановано відремонтувати в 2019-му.
Отож цього року стан доріг докорінно поліпшиться на вулицях: Вовчинецькій (ділянка від вул. Дучимінської до вул. Симиренка); Січинського; Військових Ветеранів; Галицькій (від переїзду на Калуське шосе до вул. Хіміків); Крайківського; Макогона; Надрічній (стара частина); Підгірянки (ділянка від вул. Стефаника до вул. Незалежності); Ушинського; Індустріальній; Республіканській; Снігуровича; Барнича; Озаркевича; Левинського; Софіївка. Також будуть облаштовані пішохідна зона на вул. Стуса і велодоріжки на вул. Івасюка.
Найбільш масштабним проектом року стане капремонт об’їзної вулиці Івасюка. На це нині готується проектно-кошторисна документація (ПКД), опісля її експертної оцінки буде оголошено тендер на визначення генпідрядника. УНа стадії підготовки ПКД і для п’яти інших вулиць: Снігуровича, Крайківського, Озаркевича, Барнича і Січинського, яку мають завершити в квітні-травні, а потім передадуть на експертизу і тендер. ПКД ремонту старої частини вул. Надрічної вже надано експертній організації для вивчення. Тепер на цій вулиці триває будівництво колектора, яке завершать до початку дорожніх робіт.
«Найбільше труднощів під час капремонтів виникає саме з заміною мереж. Вже кілька років саме з цього і починаємо ремонти, аби потім знову не розкопувати вже відремонтовані дороги. Це в підсумку економить ресурси і порядку більше, – коментує ситуацію міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Щороку впорядковуємо вулицю за вулицею, від головних поступово переходимо до другорядних. Торік 11 вулиць отримали нове дорожнє покриття. Підсумки 2019-го будуть не гіршими за попередній рік. Але проблема Івано-Франківська полягає в тому, що капремонту в місті потребує надто багато доріг, бо десятиліттями їх капітально не ремонтували, а тому за якийсь рік-два всього не здійснити — на це потрібні величезні кошти і час. Тепер до ремонту міських доріг хочемо залучити великі компанії, в тому числі й іноземні. Наша умова — гарантія на якість робіт, хороша основа під дорожнє полотно, щоби дорога витримала експлуатацію не менше 10 років. Якщо цілеспрямовано, з року в рік займатися впорядкуванням шляхів, то місто в недалекому майбутньому стане досить комфортним для руху автотранспорту. Нині разом із цим концентруємо кошти і на будівництво нового моста через Бистрицю, щоб у квітні розпочати спорудження дорожнього розв’язки до нього. Місто задихається від кількості автотранспорту, а тому не можемо зволікати з цим, незважаючи навіть на фінансові проблеми».
У програмі економічного і соціального розвитку Івано-Франківська на 2019-2020 роки, яку міська рада прийняла торік у грудні, одним із пріоритетів визнано модернізацію транспортної та дорожньої інфраструктури, розвиток велоруху, зокрема продовження будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська і транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна; будівництво Північного бульвару на ділянці від вулиці Бельведерської до вулиці Панаса Мирного; впровадження проекту «Будівництво нових тролейбусних ліній в місті Івано-Франківську та оновлення рухомого складу КП «Електроавтотранс» за кредитні кошти; розвиток велоруху, в тому числі проведення капітального ремонту тротуару з влаштуванням велодоріжки на Північному та Південному бульварах і на вулиці Пулюя, а також будівництво заправок для електромобілів.
Як відомо, торік в Івано-Франківську було завершено реконструкцію площі Міцкевича і вулиці Лесі Українки, відремонтовано загалом 11 вулиць. Благоустрій зроблено в 18-ти дворах. Дорожня інфраструктура міста отримала нові зупинки, розмітку, острівці безпеки, підсвічування пішохідних переходів, 15 світлофорів з таймерами і звуковими сигналами для незрячих, 3 км велосипедних доріжок.