Транспортна революція в Івано-Франківську триває і після місцевих виборів. Недавно місто придбало за лізингом для КП «Електроавтотранс» ще 9 нових автобусів: 5 турецьких «Guleryuz» і 4 білоруські «МАЗ». Таким чином, кількість нових комунальних автобусів у місті зросла до 61-го. Із них – 40 українських «Богдан», 17 турецьких «Guleryuz» і 4 білоруські «МАЗ». Також жителів Івано-Франківська обслуговують 29 нових білоруських тролейбусів «АКСМ» і 25 раніше експлуатованих тролейбусів (17 австрійських «Graf & Stift», 4 шведські «Volvo» і 4 чеські «Skoda»).
Абсолютну більшість цього транспорту придбано останнім часом в рамках Програми розвитку комунального транспорту міста Івано-Франківська на 2018-2022 роки.
Якщо попередні 52 автобуси 12-метрові та їм подекуди буває досить тісно, то останні 9 менші – 9-метрові й завдяки цьому придатні для руху вузькими вулицями та приміськими селами. Але так само, як і більші автобуси, вони комфортні, доступні та з низькими підлогами, а отже, пристосовані для перевезення маломобільних пасажирів. Стосовно країни виробництва цих автобусів директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк зауважив: «На жаль, українські виробники не мають низькопідлогових автобусів такого класу, тому замовили ці».
Підготувавши нові автобуси до експлуатації на міських маршрутах і навчивши водіїв працювати на них, КП «Електроавтотранс» відповідно до рішення міськвиконкому від 27.11.2020 р. цього вівторка випустило машини на нові чотири комунальні маршрути вже у масштабах Івано-Франківської ОТГ: №46 «вул. Симоненка – вул. Целевича» з кінцевою зупинкою на вул. Хіміків (п’ять автобусів); №50 «вул. Дністровська – с. Підпечери» (два автобуси); №51 «Управління статистики – с. Колодіївка» (один автобус); №52 «Управління статистики – с. Узин» (один автобус).
«Спочатку запускаємо маршрути до тих сіл, які добровільно приєдналися до міської ОТГ. В цьому має бути соціальна справедливість і послідовність, – пояснив такий вибір населених пунктів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Якщо ще 5 років тому ми не мали жодного комунального автобуса, жодного нового тролейбуса, то нині цих нових машин у місті є понад дев’ять десятків. Завдяки їм у Франківську за ці роки появилося 16 нових маршрутів. Чи не кожен франківець, користуючись комунальним і приватним транспортом, відчув колосальну різницю між ними в якості послуг, а також у ціні проїзду. Розвиток громадського транспорту в Івано-Франківську – один з пріоритетних напрямів розвитку міста. Тож журналісти не випадково ці процеси назвали транспортною революцією в Івано-Франківську. Обіцяли – робимо!»
Невдовзі місто закупить за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку дуобуси, які можуть їздити без контактної мережі. Вони стануть альтернативою будівництву тролейбусної лінії від Європейської площі до мікрорайону «БАМ».