Руслан Марцінків: Робимо все, аби новий міст до кінця року з’єднав обидва береги Бистриці

Спеціалісти київської фірми «Мостобудівний загін №112» насунули на новому мості через річку Бистрицю Солотвинську в Івано-Франківську 210 метрів його суцільної основи вже до четвертої залізобетонної опори із семи. Нині вони продовжують цю складну технічну операцію до наступної п’ятої опори.

По закінченню монтажу секцій т. зв. ортотропної плити довжиною понад 50 метрів і вагою більше 50 тон кожна і з’єднання обох берегів Бистриці суцільнометалевою конструкцією мостобудівники візьмуться за нанесення на основу моста захисного шару.

Загальна довжина нового моста вартістю 212 млн. гривень (згідно з експертизою) становитиме 322 м, ширина його проїзної частини та тротуарів і велодоріжок по обидва боки — відповідно 9,5 м і по 2,5 м. Таким чином, ширина моста дозволятиме регулювати рух і на випадок позаштатних ситуацій на ньому. Контрактна гарантія на міст — 25 років, мінімальний термін експлуатації – 80 років, що значно більше, ніж бетонних конструкцій. Науково-технічний супровід мостобудівельних робіт в Івано-Франківську здійснюють фахівці Інституту електрозварювання ім. Патона, які перевіряють міцність швів на мості.

Новий міст вже можна помітити зі старого моста на вулиці Галицькій. Видання «Місто» його назвало найамбітнішим проєктом року, зазначивши при цьому: «У 2016-му міська влада пообіцяла побудувати ще один міст на Пасічну... Міст справді будується, бо часто такі масштабні проєкти залишаються тільки на словах або на папері, зупиняються, так і не розпочавшись. Роботи ведуться, міська влада звітує про кожен етап реалізації проєкту…»

Крім власне спорудження самого моста, який є лише першим етапом проєкту мостового з’єднання обох берегів Бистриці, іншими його складовими є будівництво транспортної розв’язки і нового колектора на вулиці Надрічній (як відомо, цю частину міста постійно затоплювало під час сильних дощів) та дороги на вул. Хіміків. Останнє є найлегшим завданням, адже на дорозі достатньо буде настелити лише дорожнє покриття.

Як повідомив начальник управління капітального будівництва виконкому Івано-Франківської міської ради Роман Галіпчак, роботи на будівництві моста ідуть згідно з графіком і будуть виконані ще цього року, а на наступний рік планується його відкриття. Цьому не повинні перешкодити навіть цьогорічні погодні ускладнення в роботі мостобудівельників. Адже недавня повінь, як відомо, підтопила їм техніку і будівельні матеріали.

Але перепоною в здійсненні мостового проєкту в Івано-Франківську є не лише стихія. У справу втрутився Антимонопольний комітет України за скаргою відомої буковельської фірми «ПБС», яку через брак відповідного професійного досвіду не було допущено до торгів на виконання проєкту транспортної розв’язки на Надрічній, — він скасував результати тендеру. Хоч на цей час вже оголошено повторний тендер, однак кілька місяців через бюрократичні причини все ж втрачено.

«Процес будівництва моста направду вражає своїми вимірами. Приємно бачити, як на місці чагарників виростає новий міст і багаторічна мрія іванофранківців стає все більше зримою реальністю, – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Нині робиться все для того, аби до кінця цього року новий міст з’єднав обидва береги Бистриці Солотвинської, а 2020-го почав діяти і значною мірою допоміг розв’язати проблему транспортного колапсу в місті».
«Цей міст буде сучасний і витончений. Ви отримаєте задоволення від того, коли його збудують», – обіцяє, своєю чергою, директор «Мостобудівельного загону №112» Сергій Порожнюк.

Коли новий міст буде запущено в дію, міська влада планує відремонтувати старий міст на вулиці Галицькій, який побудовано в 60-х роках минулого століття. Вже є результати його експертного обстеження, висновок спеціалістів однозначний — міст на Галицькій потребує неодмінного капітального ремонту. І аж після того місто, ймовірно, візьметься побудувати ще один міст через Бистрицю — в районі вулиці Берегової, що раніше анонсував міський голова Руслан Марцінків.

Крім амбітного будівництва нового моста, великими інфраструктурними проєктами в Івано-Франківську є також з'єднання Північного та Південного бульварів, будівництво нової школи в Хриплині, басейну на території фізкультурно-оздоровчого комплексу на вулиці Симоненка з пропускною спроможністю великого і дитячого басейнів відповідно 48 і 24 осіб на годину і терміном експлуатації 100 років, дитячого садка в мікрорайоні «Каскад» на 200 місць, другої черги ЗОШ №6 і дитячого дошкільного закладу на 95 місць в Опришівцях, відновлення дитячого садка «Подоляночка» на вул. Хоткевича, 11А на 200 дітей, капітальний ремонт старої частини вулиці Надрічної, вулиць Ушинського, Левицького, Січинського та інші.