Крім здійснення в Івано-Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів, таких як з’єднання Північного і Південного бульварів, масштабне впорядкування міста чи будівництво нового моста через Бистрицю, міська влада звертає достатньо уваги й на проблеми медицини міста, особливо на закупівлю діагностичного та лікувального обладнання на десятки мільйонів гривень щорічно та на капітальний ремонт лікарень і поліклінік. Завдяки цьому в останні роки в лікарнях і поліклініках сталося багато позитивних змін. Як відомо, у затвердженій Стратегії розвитку міста Івано-Франківська на період до 2028 року одним із чотирьох її головних напрямів є у т. ч. надання високоякісних медичних послуг.
Днями дитяча міська лікарня отримала новий корейський апарат ультразвукової діагностики, який коштував міському бюджетові 1,6 млн гривень. Спеціалісти медзакладу швидко освоїли новий апарат і на цьому багатофункціональному апараті експертного класу вже роблять обстеження в дітей органів черевної порожнини, нирок, щитовидної залози та УЗД-скринінг новонароджених, а надалі планують оглядати й суглоби, судини шиї та голови.
В останні тижні у функціонуванні медичних закладів міста сталася і низка інших важливих подій. Зокрема в центральній міській клінічній лікарні відкрито нове відділення травматології, ортопедії та реконструктивної і пластичної хірургії на 20 ліжко-місць. Відтепер її спеціалісти зможуть надавати кваліфіковану спеціалізовану допомогу хворим із травмами і захворюваннями опорно-рухового апарату та проводити комплексні реабілітаційні заходи. Нове відділення обійшлося у майже 2,5 млн грн, і дві третини цих коштів виділено з міського бюджету, решта – кошти самої лікарні та Національної служби здоров'я України.
А недавно перед цією подією в тій же ЦМКЛ відкрили оновлене приймальне відділення екстреної допомоги, на реконструкцію і добудову якого було отримано державну підтримку. Під час церемонії відкриття від чільника міста Р. Марцінківа вручили для відділення сертифікат на 500 тис. грн для придбання біохімічного аналізатора.
Значуща подія сталася і в діагностичному відділенні міського перинатального центру, де відкрили два нові кабінети – патології шийки матки та ультразвукової діагностики. В обох кабінетах проведено капітальний ремонт, закуплено нове обладнання, зокрема сучасний УЗД-апарат японського виробництва, придбаний за кошти міського бюджету. Цей апарат дає можливість проводити весь спектр огляду внутрішніх органів не лише в жінок, а й плоду в утробі майбутньої матері, та здійснювати скринінг діток на третій день після народження, що є вкрай важливим для діагностики та лікування жінок, породіль та немовлят.
Позитивні зміни охопили й медицину сіл міської територіяльної громади. У с. Тисменичани, яке тепер є складовою Івано-Франківської МТГ, недавно відкрили нову амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, зведену за кошти державної програми «Доступна медицина». Про обладнання для закладу, який обслуговуватиме і жителів сусіднього села Камінне, подбала міська влада. В амбулаторії створено усі умови для роботи лікарського персоналу і прийому пацієнтів із можливістю первинної діагностики.
«В останнє п’ятиріччя ми кардинально змінили підхід до медичної галузі. Якщо раніше лікарні і поліклініки фінансувалися за залишковим принципом, то нині медицина – одне з пріоритетних завдань міської влади. Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова. Тому місто постійно виділяє кошти на оновлення закладів охорони здоров’я та закупівлю сучасного медичного обладнання, яке поліпшує якість надання медичних послуг, і при цьому ще й успішно використовує й можливості міжнародної допомоги, – наголосив у коментарі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Звісно, місто не може швидко самостійно розв’язати всі проблеми своїх медичних закладів, бо для цього йому бракує коштів. А тому в цій справі сподівається на більшу підтримку держави. Та попри це реалізацією конкретних справ у медзакладах наше місто крок за кроком прямує до сучасної охорони здоров’я».