Руслан Марцінків: Реабілітація зараз максимально актуальна

Відділення реабілітації та відновного лікування в міській поліклініці №2 вже чотири роки успішно здійснює комплексну реабілітацію пацієнтів, надаючи їм усі види послуг згідно з індивідуальними реабілітаційними програмами. Невдовзі це відділення відкриє ще один кабінет для реабілітації.

«Відділення реабілітації та відновного лікування складається з кількох підрозділів, які мають всіх необхідних спеціалістів, що взаємодіють одне з одним, - зазначила директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги ІФМР» Ольга САВЧУК. - Для пацієнтів зручно, коли в одному приміщенні вони можуть отримати весь набір послуг. Нам дуже пощастило зі спеціалістами з реабілітації, тому що їх є дуже мало. У їхньому розпорядженні - всі новітні інструменти, обладнання й матеріяли, потрібні для відновлення людського здоров’я, які ми закуповуємо для забезпечення комплексного медичного реабілітаційного обслуговування».

«Наше відділення реабілітації працює з різними пацієнтами - як із цивільним населенням після переломів, інсультів, оперативних втручань і т. ін., так і з військовослужбовцями, які потрапляють до нас найчастіше після вогнепальних поранень. Ми з ними розробляємо та відновлюємо амплітуду рухів у суглобах. Із цими завданнями справляємося», - каже лікар фізичної реабілітаційної медицини Наталія Тершак.

«На мене припадає на день 7-8 пацієнтів, як правило, цивільних, але тепер дедалі частіше навідуються й військові з ураженнями опорно-рухового апарату, з грижами, ампутаціями, ? розповів про свою роботу фізичний терапевт відділу реабілітації Павло Семен. - Одне заняття триває годину-півтори. Відмінність реабілітації цивільних і військових у тому, що до військових, яким потрібні психологічна підтримка та консультація, долучається й клінічний психолог. Серед цивільного населення найчастіше звертаються по допомогу з грижами, протрузіями, дуже часто це післяоперативне втручання. Коли є пацієнт після ішемічного інсульту і людина має труднощі в самообслуговуванні, то ерготерапевт вчить людину, як пристосуватися до тих навколишніх умов, з якими вона буде стикатися. По суті, повертає її до життя у соціумі».

«Реабілітація завжди була потрібна, а зараз максимально актуальна ? багато чоловіків і жінок після повернення з війни потребують різної реабілітації: фізичної та психологічної, - наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. - І саме це ми забезпечили у другій поліклініці, де є спеціалісти різного профілю, які можуть надати медичну допомогу, де можна займатися на сучасному обладнанні, є басейн, який теж працює у комплексі. Отож закликаю користуватися цією можливістю для реабілітації».

Нагадаємо, в Івано-Франківську в мікрорайоні Софіївка торік почали будувати ще один реабілітаційний центр для відновлення здоров’я військових та цивільних вартістю 3 млн євро з допомогою кількох закордонних міст-побратимів.