Руслан Марцінків: Попри обмежені фінансові можливості міська влада допомагає соціально вразливим іванофранківцям

Понад 14,2 тисячі іванофранківців нині отримують соціальну допомогу від держави і ще майже 2,3 тисячі — від міста. Торік їм з держбюджету було виплачено майже 279 млн. грн. (у першому кварталі ц. р. — майже 69 млн. грн.) і з міського бюджету 9,4 млн. грн. одноразових і щомісячних допомог (у першому кварталі ц. р. — 2,57 млн. грн.). Про це днями повідомив директор департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради Василь Семанюк.

Хто ці люди, яким на допомогу в скрутну хвилину прийшла торік міська влада? Так, місто щомісячно виплачувало матеріальну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб родинам 39-ти загиблих учасників війни на сході України (загалом 823,9 тис. грн. за рік) і 11-ти — в Афганістані (майже 239 тис. грн. за рік); чотирьом Почесним Громадянам м. Івано-Франківська (66,7 тис. грн. за рік); матері Героя Небесної Сотні Романа Гурика (21,7 тис. грн. за рік). Також виплачувало по 2000 грн. щомісячно 18-ти ветеранам ОУН-УПА (452 тис. грн. за рік) і щомісячну допомогу в розмірі 600 грн. на кожну дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 18-ти років 127-ми їхнім батькам, усиновителям, опікунам або піклувальникам (понад 942 тис. грн. за рік) і компенсації 791 особі, які надають соціальні послуги (майже 1,95 млн. грн.), причому кількість останніх у першому кварталі 2019 року зросла до 845 осіб; 40 реабілітованим за ст.1 ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (їх число в першому кварталі ц. р. зменшилося до 33-х) у розмірі 500 грн. кожному — загалом понад 694 тис. грн. у 2018 році.

Торік чимало жителів Івано-Франківська зверталися за одноразовою матеріальною допомогою до міської влади для розв’язання своїх проблем чи то із здоров’ям, чи то через інші причини. І влада прийшла їм на допомогу. Зокрема 798-ми іванофранківцям було виплачено понад 1 млн. 588 тис. грн. матеріальної допомоги на придбання ліків і лікування; 900 тис. грн. — на лікування онкохворих дітей; понад 533 тис. грн. — 87-ми учасникам АТО і членам їхніх сімей; майже 50 тис. грн. — 123 містянам, які отримали інвалідність під час бойових дій в Афганістані; 39,5 тис. грн. — 79-ми вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС; понад 320 тис. грн. — на поховання.

Також значні кошти у вигляді одноразової матеріальної допомоги місто виплатило своїм заслуженим жителям до великих державних та історичних дат. 140 тис. грн. — для 140-ка учасників АТО з числа військових, резервістів і добровольців, які отримали інвалідність або поранення на війні, і 38 тис. грн. — ветеранам національно-визвольних змагань і колишнім репресованим; по 1000 грн. — почесним громадянам м. Івано-Франківська; по 500 грн. — для 528 членів міської організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих до 27-ї річниці незалежності України (загалом 264 тис. грн.).

З нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці, 75-ї річниці створення УПА, Дня Українського козацтва та Дня захисника України торік виплачено одноразові допомоги: членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО — 38 тис. грн. (по 1000 грн. кожному); 140 інвалідам внаслідок війни з числа воїнів АТО — 98 тис. грн. (по 500 грн. кожному); ветеранам ОУН-УПА та особам, які зазнали переслідувань, — 36 тис. грн. (по 2000 грн. кожному); 523 членам міської організації Всеукраїнського товариства політичних в'язнів та репресованих — 156,9 тис. грн. (по 300 грн. кожному). Торік соціальна опіка міської влади над малозабезпеченими жителями стала більш різноманітною. В Івано-Франківську за ініціативою міського голови Руслана Марцінківа запроваджено соціальне таксі зі спеціальним технічним облаштуванням для жителів з обмеженими фізичними можливостями, рекреації для іванофранківців старшого віку у відпочинковому таборі «Лімниця» в селі Вістовій (цього року тут вже відпочило майже дві сотні пенсіонерів), а також дитячі набори, т. зв. «бейбі-бокси» для немовлят.

А днями в Івано-Франківську з’явилася ще одна важлива соціальна ініціатива — підписано тристоронній меморандум про співпрацю між міською радою, ГО «Добровольчий Український Корпус» та Центральною міською клінічною лікарнею, де відтепер добровольці отримуватимуть безкоштовне медичне обслуговування. Більше року тому аналогічну угоду було підписано і з Асоціацією воїнів АТО і понад півмільйона гривень з міського бюджету було скеровано на стаціонарне та амбулаторне лікування учасників бойових дій.

«На міському та обласному рівнях добровольців визнано учасниками бойових дій і 150 бійців отримали відповідні посвідчення й відтепер матимуть змогу отримувати безплатну медичну допомогу в ЦМКЛ, — каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Все, що громада має найкращого в медицині, доступне для учасників війни. Лікарня має досвід роботи з учасниками бойових дій і пропонує комплексне лікування, починаючи від діагностики і аж до реабілітації. Стаціонарна допомога учасникам АТО та членам їх сімей надається і в МКЛ №1, де для них обладнано окремі палати. Крім того, в усіх поліклініках міста працює «єдине вікно» для позачергового обслуговування наших фронтовиків і здійснюється пільгове забезпечення їх ліками. Попри обмежені фінансові можливості міська влада допомагає соціально вразливим іванофранківцям. Бо це правильний крок для будь-якої цивілізованої влади — як визнавати заслуги своїх громадян, так і допомагати їм у біді. Торік ми почали виплачувати допомогу 50-ти колишнім репресованим у розмірі 500 грн. щомісячно, збільшили щомісячні грошові допомоги воякам ОУН-УПА до двох тис. грн. і дітям з інвалідністю підгрупи А — до 600 грн., почали фінансово допомагати в розмірі прожиткового мінімуму і почесним громадянам міста. Запевняю, міська влада Івано-Франківська намагатиметься і далі в силу своїх можливостей надолужувати те, що нині повноцінно не робить держава, й цим служитиме інтересам міської громади».