Руслан Марцінків: Підтримка талановитої креативної молоді є пріоритетом для міської влади

Івано-Франківськ демонструє свою креативність і цікавими починаннями в освітянській справі. Зовсім недавно, на День міста, вперше в історії Івано-Франківська десятьом найкращим вчителям було вручено солідні премії розміром 10 тисяч гривень від міського голови Руслана Марцінківа. Шляхом таємного голосування члени колегії Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради визначили переможців у 10-х номінаціях із 52-х персональних пропозицій, які надійшли від освітніх закладів міста: «Дошкільна освіта» — Тетяна Штогрин, вихователь ДНЗ №28 «Квітка Карпат»; «Загальна середня освіта» — Росина Іваночко, вчитель історії Української гімназії №1; «Педагогічна надія» — Ірина Чорненька, вчитель біології Хриплинської ЗШ; «Професійна майстерність» — Галина Танчак, вчитель образотворчого мистецтва школи-гімназії №3; «Професійно-технічна освіта» — Григорій Мороз, майстер виробничого навчання Вищого художньо-професійного училища №3; «Зоряний старт» — Романа Бецала, вчитель образотворчого мистецтва Хриплинської ЗОШ; «Освітня інновація» — Віта Галушка, вчитель німецької мови ЗОШ №5; «Позашкільна освіта» — Олександр Аронець, керівник гуртка Міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді; «Батьківська просвіта» — Світлана Герасимчук, класний керівник ЗОШ №18; «Інклюзивний простір» — Софія Савчук, вчитель біології НРЦ.

 

Як зазначив начальник міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук, ця премія є свідченням того, що влада вкладає в освіту. Міський голова Р. Марцінків вважає її стимулом до самовдосконалення для шкільних педагогів, а заодно — і визнанням їхньої суспільно важливої праці. Ініціатива, яку запропонував чільник міста, увійде в наступні щорічні сценарії відзначення Дня Івано-Франківська.

«Вирішили приурочити цю премію до Дня міста не випадково. Адже вчитель – це та людина, яка поряд із батьками виховує і навчає дітей. А саме вони – майбутнє нашого міста», — каже Р. Марцінків.

За кожним із цьогорічних лавреатів міської премії — добре підготовлені учні. Днями сорок із них були представлені до нагородження стипендією міської ради на 2019 рік. Це вже стало традицією для Івано-Франківської міської ради - матеріально підтримувати талановитих школярів, причому торік рада збільшила кількість стипендіатів удвоє. Їх визначають на засіданні колегії департаменту освіти і науки. Сертифікати стипендіатам міської ради — переможцям шкільних предметних олімпіад, спортивних змагань, мистецьких конкурсів — вручив міський голова Р. Марцінків. Вони отримуватимуть щомісяця 500 гривень, а випускники – 1000 гривень.

«Наше місто показує гарні результати на олімпіадах, в ЗНО, на різноманітних конкурсах. Ми цим пишаємось. Найбільший капітал Івано-Франківська – діти та молодь, завдяки яким місто у майбутньому зробить колосальний ривок. Я як міський голова це відчуваю. Дякую батькам і вчителям, які вкладають свій час і ресурси у дітей. Підтримка талановитої, ініціативної, креативної молоді є пріоритетом для міської влади», – зазначив міський голова Р. Марцінків.

У ІІІ (обласному) етапі всеукраїнських учнівських олімпіад 2017-2018 навчального року 114 учнів нашого міста вибороли 145 призових місць, поліпшивши показник попереднього навчального року. 36 учнів здобули дипломи першого ступеня, 55 – другого та 49 учнів – третього. У ІV (всеукраїнському) етапі учнівських олімпіад заклади загальної середньої освіти Івано-Франківська представляло 50 учасників, 25 з яких стали переможцями. В їхньому активі — 5 дипломів першого ступеня, 8 – другого та 12 – третього. Нині вісім обдарованих івано-франківських школярів отримують стипендії Президента України. Але міська рада опікується не лише кількома десятками обдарованих дітей, у центрі її соціальної політики — всі школярі, хоч і з фінансуванням освітньої галузі місто має неабиякі проблеми через значне недофінансування з боку держави. Нині майже 9000 учнів із числа пільгових категорій, за словами Р. Марцінківа, харчуються в школах за кошти міського бюджету. Перед 1 вереснем діти учасників війни на Донбасі отримують подарункові сертифікати на закупівлю канцтоварів: першокласники — на 1000 гривень, старші школярі — на 750 гривень. Також у місті ще з 2016 року запроваджено безплатний проїзд школярів у громадському транспорті, що було виконанням однієї з передвиборчих обіцянок нинішнього міського голови Івано-Франківська.

Окрім того, міська рада прийняла рішення про впровадження стипендії найкращим івано-франківським спортсменам: 20-ти — з олімпійських і 10-ти — з неолімпійських видів спорту за результатами їхніх виступів в індивідуальних змаганнях за попередній рік. Як відомо, торік в Івано-Франківську в рамках міської Програми будівництва, реконструкції, капремонту майданчиків на 2017-2020 рік, одним з ініціаторів якої був Р. Марцінків, відкрито рекордну кількість майданчиків зі штучним покриттям — 12. До початку нового навчального року 2019-2020 років планується введення в дію нової спортивної зали в ЗШ №2.