Руслан Марцінків: Навіть попри зменшення доходів місцевого бюджету місто збільшує соціальну підтримку захисників та їхніх родин

Хоча в доходах місцевого бюджету на 2024 рік уже немає «військового» ПДФО, та Івано-Франківська міська громада значно збільшила обсяги підтримки українського війська. На потреби ЗСУ та захисників України нинішнього року призначено 527,1 млн грн, із них 215,6 млн грн – безпосередньо на соціальну підтримку військових та їхніх родин, які мають право на отримання грошової допомоги від громади за 12-ма програмами. У деяких із них з 1 січня радикально зріс розмір виплат: зокрема допомога на спорядження збільшилася з 20 тисяч до 50 тисяч грн, за поранення – з 10 тисяч до 30 тисяч грн, а одноразова виплата на комуналку збільшилась із 3 до 5 тисяч грн. І додали ще одну виплату для фронтовиків – 10 тисяч грн на реабілітацію. 

Не дивно, що з перших днів нового року в центральному відділенні ЦНАП Івано-Франківська людно. Сюди на середину січня звернулися 18 військових по виплати через поранення, 170 – по виплати на амуніцію і 40 – на реабілітацію. Всю інформацію про допомоги військовим та їхнім родинам: виплати, перелік необхідних документів та детальні інструкції про те, хто, де і як може отримати допомогу від міської громади, розміщено на сайті ЦНАП в окремому розділі «Послуги для військовослужбовців» і на недавно створеному телеграм-каналі «ФРАНКІВСЬК – ЗАХИСНИКАМ»: https://t.me/frankivsk_war.

Крім фінансових виплат, у міській громаді діє й низка соціальних ініціатив для захисників та їхніх родин. КП «Дім воїна», яке допомагає фронтовикам адаптуватися до мирного життя, недавно запровадило для сімей військових нову соціальну послугу «Помічник сім’ї захисника». Його майстри допоможуть сім’ям військовослужбовців полагодити сантехніку чи виконати дрібний побутовий ремонт у квартирі. Номер «гарячої лінії» для виклику помічника: +38-067-366-27-72.

Ще однією новиною стало те, що Івано-Франківська міська громада взяла під свою опіку Перший добровольчий хірургічний шпиталь «БРАСС», який від початку повномасштабної війни фінансували закордонні меценати, однак від минулого літа ця допомога істотно зменшилася. Через брак коштів цей заклад, де пройшли лікування та реабілітацію тисячі захисників з усієї України, міг би просто закритися. Керівник шпиталю Станіслав Онищук звернувся до очільника Івано-Франківської громади Руслана Марцінківа з проханням підтримати «БРАСС» у справі надання безоплатної психологічної та фізичної реабілітації захисникам України, і з початку року шпиталь перейшов під опіку Івано-Франківської громади й надалі працюватиме в мережі міських закладів. 

Руслан Марцінків при цьому наголосив: місць для реабілітації військових в Івано-Франківську має збільшитись. «Ми прийняли рішення надати фінансову підтримку шпиталю, який себе добре зарекомендував й допоміг багатьом пораненим бійцям. Відтепер він поповнив структуру міських організацій, які надають фізичну та психологічну реабілітацію військовим. Отож навіть попри зменшення доходів місцевого бюджету місто все ж збільшує соціальну підтримку захисників та їхніх родин. Це теж є внеском в українську перемогу», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

«…Івано-Франківськ, напевно, таки перший за виплатами. Я товаришую з військовослужбовцями з інших міст, і вони кажуть, що в них такого немає. Хтось десь там отримав 5 тисяч просто за проходження служби, або 10 тисяч. Але в них не виплачують за поранення, як це роблять у нас, в Івано-Франківську. Так само не виплачують на амуніцію – від інших я такого не чув», – розповів сержант 8-го батальйону 10-ї бригади Василь Оганесян, який під час відпустки подавав заяви на отримання фінансової допомоги від міської громади на амуніцію та на оплату житлово-комунальних послуг. Торік після поранення він уже звертався в Івано-Франківський ЦНАП по виплати на лікування і на спорядження та отримав їх.