Руслан Марцінків: Наше місто перебуває в зоні ризику. Найважливіше — вберегти від небезпеки людей

Із 17 березня в Івано-Франківську, як і в більшості обласних центрів України, запроваджено жорсткий карантин, щоб запобігти поширенню коронавірусної інфекції. В місті закрито усі заклади, крім продуктових магазинів, аптек та заправок.

Зранку 16 березня на спільному засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та міської тимчасової протиепідемічної комісії міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків озвучив план заходів щодо забезпечення в місті безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19 і члени обох комісій підтримали пропозиції чільника міста, значно жорсткіші за запроваджені 11 березня обмежувальні заходи.

А через кілька годин після того позачергова сесія Івано-Франківської міської ради затвердила рішення обох міських комісій. Депутати одноголосно проголосували за рішення «Про заходи щодо запобігання масового розповсюдження коронавірусної хвороби на території Івано-Франківської міської ради та старостинських округах» і підтримали рішення про виділення 5 млн грн на боротьбу з коронавірусом. Також на ці ж потреби близько десятка депутатів виділили кошти з депутатських фондів.

Керуючись рішенням міської ради від 16 березня, міський голова Івано-Франківська Р. Марцінків видав розпорядження «Про невідкладні дії щодо забезпечення обмежувальних заходів та заходів безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Згідно з ним у місті з 17 березня тимчасово зупинено роботу: кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів; дитячих розважальних центрів та клубів, спортивних майданчиків; фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, стадіонів; усіх магазинів, окрім продуктових та аптек; торговельно-розважальних центрів; ринків, окрім продуктових; закладів громадського харчування; інших закладів та установ (на розсуд їх керівників та під особисту відповідальність).

Окрім того, тимчасово обмежено прийом громадян у ЦНАП і його підрозділах та у виконавчих органах міської ради; керівникам комунальних підприємств, установ, організацій рекомендовано обмежити роботу працівників, за можливості перейти на дистанційну форму роботи і т. і.; обмежено кількість транспорту на тролейбусних та автобусних маршрутах; звернуто увагу на потребу дезінфекції і санітарної обробки об’єктів. Комунальні служби повинні забезпечити безперебійне водо-, електро- та газопостачання. Комунальникам заборонено проводити планові роботи, окрім аварійних робіт. А ще міська влада звернулася до підприємців, які займаються продажем виробів медичного призначення, забезпечити достатню кількість препаратів і не підвищувати ціну на них.

У лікарнях мають облаштувати додаткові місця для прийому хворих на коронавірусну інфекцію. А в поліклініках ввели обмежувальні заходи. До 3 квітня медичні працівники припиняють прийом громадян з особистих питань і проведення медичних оглядів, фізіотерапевтичних процедур, роботу денних стаціонарів, лабораторні та функціональні обстеження проводитимуть виключно за гострої клінічної необхідности і т. і.

«У найближчі тижні працюватимуть лише ті служби, які забезпечують порядок у місті. Івано-Франківськ перебуває в зоні ризику. Найважливіше — вберегти від небезпеки наших людей, передусім дітей. Прошу не виходити без зайвої потреби з дому, постійно застосовувати дезінфекцію, залишатися на самоізоляції. Краще ми дотримаємося превентивних заходів і вбережемо самі себе від вірусу. Прохання до іванофранківців з розумінням поставитися до нинішньої ситуації, проявляти людяність і допомагати один одному», — наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Щоб уберегти себе від хвороби, дотримуйтесь правил особистої гігієни:

* мити руки після перебування в людних місцях і після кожного контакту з тваринами,

* проводити вологе прибирання і провітрювання приміщень,

* дотримуватися «етикету чхання» (чхати і кашляти в носовичок або у лікоть),

* не торкатися обличчя брудними руками,

* не вживати в їжу термічно недостатньо оброблене м’ясо, молоко і яйця,

* триматися на відстані понад півтора метри з будь-якою людиною, яка чхає чи кашляє,

* по можливості не використовувати ліфт,

* уникайте контактів із тваринами,

• зміцнюйте свій імунітет (здоровий сон, повноцінне харчування, водний баланс). Пити воду кожні 15-30 хв, щоб ротова порожнина постійно була волога,

* дезінфікуйте особисті речі (телефони, гаджети, сумки, тощо ),

* провітрювання дому, автомобіля 2-3 рази на добу.

Інструкція дій на випадок появи симптомів COVID19

Симптоми:

* Сухий кашель.

* Лихоманка.

* Затруднене дихання.

Що робити?

* Залишатися вдома, негайно поінформувати про захворювання свого лікаря, родичів, друзів.

* Залишатись на постійному зв’язку із своїми родичами і друзями.

* Повністю ізолювати себе від інших членів своєї сім’ї. Забезпечити себе індивідуальним посудом, засобами гігієни, серветками, масками тощо.

* При легкому перебігу захворювання постарайтесь обслуговувати себе самі. Якщо загальний стан не дозволяє це робити, попросіть про допомогу у молодого і здорового члена своєї сім’ї.

Для вирішення невідкладних проблем

іванофранківці можуть звертатися до керівництва міськвиконкому з письмовими зверненнями та надсилати їх поштою на адресу: 76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21 або електронною поштою: zvern@mvk.if.ua. Письмові звернення можна також залишити в скриньці у фоє на першому поверсі міської ради. Також із цією метою можете звертатися  на цілодобову «гарячу» телефонну лінію «1580»: +38-050-010-1580, +38-067-010-1580, (0342) 75-15-80, дзвінки на яку є безплатними. Отримати інформацію або відповідні роз’яснення щодо порядку вирішення питань, які вас турбують, також можна за телефоном: (0342) 55- 22- 93.