Руслан Марцінків: Наше місто було і є надійною твердинею незалежности України

14 жовтня для Івано-Франківська є особливим днем — у 2012 році глави трьох українських церков віддали місто під захист Покрови Пресвятої Богородиці. Цього року разом із річницею створення УПА, Днем українського козацтва і Днем захисника України, до яких додалися і 61-ші роковини з дня смерти Степана Бандери та вшанування пам’яти депортацій українців у ХХ ст., свято Покрови Пресвятої Богородиці перетворилося в справжню патріотичну феєрію, яка охопила не лише Франківськ, а й села міської об’єднаної територіяльної громади, і тривала до минулої неділі.

Насичена культурно-масова програма цих днів складалася з численних святкових заходів, які розпочалися ще напередодні свята. А 14 жовтня після святкових богослужінь головні дійства розпочалися з панахиди за загиблими учасниками молодіжного націоналістичного підпілля біля церкви Покрови Пресвятої Діви Марії УГКЦ в Княгинині і далі тривали в Меморіальному сквері, де архієпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ В. Війтишин спільно з представниками духовенства традиційних християнських конфесій відслужив панахиду за земляками, які загинули за незалежність України. По завершенні панахиди відбулося покладання квітів до хреста жертвам політичних репресій і до могил січових стрільців, Героя України Р. Гурика і полеглих під час нинішньої війни на сході України правоохоронців та добровольців П. Безпалька, В. Семанюка, В. Шарабуряка, Ю. Барана, В. Білика, М. Шемегінського, Г. Семанишина.

Із Меморіального скверу учасники патріотичної акції попрямували до Вічевого майдану, там священники відслужили молебень до Пресвятої Богородиці. По його завершенні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків з нагоди Дня захисника України посмертно нагородив відзнаками «За честь і звитягу» загиблих під час російсько-української війни військовослужбовців, які передав їхнім матерям, дружинам і дітям. Цією ж відзнакою чільник Франківська за активну громадянську позицію нагородив і рідних та близьких осіб полеглих захисників України. А далі на Вічевому майдані відбувся фестиваль патріотичної пісні.

Цього ж дня в рамках міської програми «Івано-Франківськ — місто героїв» відкрили та освятили пам‘ятну дошку членкині ОУН і громадській діячці Магдалині Зінченко на фасаді будинку, де вона проживала, а до 61-ї річниці з дня смерти провідника ОУН Степана Бандери біля його пам’ятника на Європейській площі відбувся символічний флешмоб на вшанування пам‘яти одного з наи?визначніших борців за свободу України. У Центрі патріотичного виховання ім. С. Бандери було відкрито виставку «Блокпост пам’яти, Івано-Франківськ», яку до нашого міста привіз волонтер Павло Нетьосов. На ній представлено портрети, біографії та речі загиблих на сході України героїв. 14 жовтня в Івано-Франківську було також встановлено новий рекорд України — «Найтриваліший онлайн-марафон патріотичної тематики в соціальній мережі «ПОКРОВА», який тривав рівно 24 години прямого ефіру.

Патріотичні заходи тривали і 17-18 жовтня. У центрі Франківська показано військову реконструкцію депортації українців з їхніх історичних земель.

Численні святкові дійства на день Покрови відбулися і в селах міської ОТГ, зокрема віча пам’яти загиблим у боротьбі за незалежну Україну та концертні виступи мистецьких колективів Івано-Франківська. В Микитинцях виступили ансамбль «Барви» ДМШ №3 ім. А. Кос-Анатольського і вокальний гурт НД «Княгинин»; у Братківцях і Камінному — муніципальний оркестр народних інструментів «Рапсодія» і муніципальне тріо бандуристок «Намисто»; в Хриплині — вокальний гурт «Дольче», вокальний ансамбль «5 Зірок» і солісти Р. Денега, А. Іванова, О. Кречко; в Угорниках, де 14 жовтня відкрили Народний дім, — муніципальний концертний оркестр духової музики «Дивертисмент»; у Підлужжі — камерний хор «Воскресіння»; у Колодіївці, Добровлянах та Узині — вокальні ансамблі «Смерічка» і «Черемош»; у Березівці і Тисменичанах — муніципальне тріо бандуристок «Намисто» та вокальна формація «Нью-фран». А завершив свято вечірній т. зв. автомобільний концерт гуртів «Кораллі», «Гайдамаки» і «Кому вниз» у с. Чернієві.

"На свято Покрови ми вшанували козацтво, вояків УПА і героїв новітньої московсько-української війни, які зі зброєю в руках боролися за самостійну Україну і нині продовжують її відстоювати на сході країни, — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Збройна боротьба українців завжди йшла пліч-о-пліч із вірою в Бога. Саме на це і були спрямовані численні патріотичні заходи в Івано-Франківську і селах міської ОТГ на Покрову і наступні дні. Нинішні покоління повинні пам’ятати, що за незалежність України заплачено великою кров’ю — і ворожою, і українською. Галичани завжди були в перших рядах борців за незалежність. Так було колись, так є тепер. Наше місто було і є надійною твердинею незалежности України. Приємно, що патріотичні акції на Покрову в нашому місті були доповнені черговим визнанням його лідерства у всеукраїнському вимірі. Івано-Франківськ здобув відзнаки за найкращі практики місцевого самоврядування відразу в двох галузях: перше місце — за практику «Інноваційні технології та STEM-проєкт у Центрі освітніх інновацій: розроблення, впровадження та перспективи розвитку в умовах Нової української школи» і друге — за практику програми «Івано-Франківськ — місто Героїв». Переконаний, Франківську в багатьох його здобутках допомагає глибока віра в Пресвяту Богородицю та її заступництво".