Руслан Марцінків: Нас тепер більше, а значить – ми сильніші!

Одночасним підняттям стягів у 18-ти селах та Івано-Франківську 9 жовтня розпочалося відзначення першої річниці Івано-Франківської міської ОТГ. Міський голова Івано-Франківська навідався до Добровлян, Колодіївки, Підлужжя, Братківців, Крихівців і Вовчинця та привітав їхні громади. Він повідомив приємну новину жителям приміських сіл: мерія працює над тим, щоб комунальний транспорт курсував і до цих населених пунктів. Невдовзі в дію запустять маршрут, який з’єднає Вовчинець і Пасічну.

У рамках урочистостей в Івано-Франківську на фасаді будинку на вулиці Незалежности, 2 відкрито анотаційну таблицю знаменитому бургомістрові Станиславова Вацлаву Хованцю (1887-1985). 75 років тому він розпочав втілення в життя амбітної ідеї «Великий Станиславів», завдяки якій до міста було приєднано території теперішніх мікрорайонів «Княгинин», «Гірка», «Майзлі», «Колонія» і «Бельведер» й звершено активну розбудову міста.

«Нині, майже через століття, ми продовжуємо втілювати в життя ідею «Великого Станиславова»: розбудовуємо місто та об’єднуємося у велику франківську міську громаду. Певен, що це об’єднання, першу річницю якого ми святкуємо, стане історичною подією. І наші нащадки зможуть оцінити його значення», – зазначив під час відкриття анотаційної таблиці В. Хованцю міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Анотаційні таблиці цими днями також відкрили і в Колодіївці, увічнивши пам’ять про родину Шепаровичів, усі шість синів якої воювали за Українську державу, та в Братківцях — відомому письменникові, лавреатові Шевченківської премії Романові Федоріву.

Урочистості мали причетність і до розвитку інфраструктури сіл міської ОТГ. За участю міського голови Р. Марцінківа у Добровлянах і Колодіївці відкрито сучасні віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП. Таким чином, жителям сіл стали доступними 210 адмінпослуг. Невдовзі такі ж філії ЦНАП будуть у ще двох селах міської ОТГ – в Узині і Братківцях.

«Нині Івано-Франківськ переживає ще один етап свого зростання. Тепер ми – івано-франківська міська громада. Нас тепер більше, ми разом, а значить, ми сильніші!», – підкреслив у своєму пості у фейсбуці в день першої річниці міської ОТГ Р. Марцінків.

Відзначення цієї події супроводжувалося і цікавими культурницькими дійствами. Їх розпочали видовищні нічні кування у Палаці Потоцьких «Простір інноваційних креацій «Палац». У четвер надвечір там же стартував Фестиваль культурного різноманіття, який відвідав віцепосол Словаччини Матуш Корба. Майже цілу ніч магію вогню і металу творили відомі майстри ковальської справи Сергій Полуботько, Михайло Клочко та їхні колеги з громадської організації «Свято ковалів».

А 9 жовтня на території палацу експонувалися картини вихованців Івано-Франківської державної дитячої художньої школи, роботи студентів Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва – велика колекція гуцульської вишивки, художньої різьби і кераміки, а також художні ковані витвори учнів та викладачів Івано-Франківського ВПУ №21. Немале зацікавлення викликали майстеркласи з художнього металу, шкіри, розпису, дерева та вибійки, які для охочих проводили косівські умільці.

Ще одними важливими подіями фестивальних днів стали VII показ етномоди «КрайКа» та фестиваль-переберія міських культур «Межа» (переберія – український відповідник слова «карнавал»), який поєднав у собі різні епохи та культури. Руслан Марцінків як «бургомістр» взяв участь у «параді епох» у рамках цього фестивалю.

Також цими днями дев’ять найсильніших українських стронгменів встановили в Івано-Франківську спортивний рекорд України «Богатирі проти 100 тонн», потягнувши за канати одночасно 9 автобусів більш ніж на 7 метрів.

А завершилися святкування концертом на стадіоні «Рух» за участю народного артиста України Тараса Петриненка та Національного академічного оркестру народних інструментів України.

Чільник міста висловив подяку всім колективам, які взяли участь у Фестивалі культурного різноманіття та відзначенні першої річниці від дня створення міської ОТГ. «Такі заходи єднають і підтверджують, що Івано-Франківськ – відкрите товариське місто. Місто, що має міцні власні традиції, але також має і відкрите серце, щоб пізнавати інші культури», – зазначив Р. Марцінків.