Руслан Марцінків: Намагаємось допомагати всім, хто потребує підтримки, бо це все – наші люди

Івано-Франківська міська рада в своїй соціальній політиці оперативно реагує на нові соціально-економічні виклики, які постають у житті міської громади. До вже таких широко практикованих складових цієї соціальної турботи про жителів міської територіяльної громади, як матеріяльні допомоги соціально вразливим громадянам, одноразові та щомісячні матеріяльні допомоги родинам загиблих на війні захисників України (93 родинам по 100 тис. грн), грошові допомоги пораненим на фронті (137 військовим виплатили у 2022 році по 10 тис. грн) та для оплати комунальних послуг військовим, які воюють на фронті, але ще не оформили статус учасника бойових дій (726 військовим на суму 2 млн 178 тис. грн), дітям військовослужбовців (780 дітям по 500 грн), людям з інвалідністю І та ІІ груп, одноразові матеріяльні допомоги з нагоди дня народження жителям Івано-Франківської МТГ, яким виповнилося 70 років і більше, та особам з інвалідністю І–ІІ групи, яким не виповнилося 70 років, компенсація 30 відсотків вартости харчування учнів у школах і дитячих садках міста та безоплатне харчування для майже третини дітей із числа пільгових категорій, у т. ч. дітей тих військовослужбовців із числа жителів міської громади, які не мають статусу учасника бойових дій, але перебувають безпосередньо у зоні бойових дій, та інше, останнім часом додано й матеріальну підтримку для представників малого підприємництва – власників ресторанів, роздрібних продуктових крамниць (без алкоголю і тютюну), мініпекарень, перукарень і салонів краси – на часткове відшкодування вартости придбаних джерел альтернативного живлення: генераторів, інверторно-акумуляторних систем живлення, засобів супутникового зв’язку, які закуплено після 24 лютого 2022 року суб’єктами підприємництва з числа юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців на території Івано-Франківської МТГ.

Вони зможуть відшкодувати 50 відсотків, але не більше 20 тисяч гривень за засіб супутникового зв’язку і не більше 30 тисяч грн – за генератор чи інверторну систему за умови, що ці підприємці офіційно працюють в Франківській МТГ понад один рік, мають два або більше працівників, не мають зарплатних, бюджетних чи податкових боргів, не є банкрутами. Місто надає відшкодування лише одному підприємцеві для одного закладу.

Для оформлення такої допомоги підприємець повинен подати до ЦНАПу заяву з пакетом підтверджувальних документів, причому це можна зробити і в онлайні: на сайті cnap.if.ua в розділі «електронні послуги» (код послуги 40/99). Про умови та перелік документів для отримання такої допомоги детальніше читайте за посиланням: https://www.cnap.if. ua/news/710. Після розгляду документів у міській раді та отримання позитивного рішення з цього питання зарахування коштів здійснюється на розрахункові рахунки суб’єктів господарювання.

Через маловтішну демографію внаслідок російської агресії – зниження народжуваности міська влада має намір стимулювати молоді сім’ї коштами на немовлят, аби франківців більшало. Якщо ви є жителями міської громади і народили дитину в 2023 році в міському пологовому будинку, то зможете отримати з міського бюджету разову допомогу в розмірі 20 тисяч гривень, а якщо тато або мама дитинки є військовими – то 50 тисяч гривень. Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків на недавній оперативці доручив розробити відповідну міську програму.

«Піклуватися про соціально вразливих громадян, допомагати молодим сім’ям, заохочувати розвиток підприємництва в місті вважаю одним із головних завдань місцевої влади. Намагаємося допомагати всім, хто потребує підтримки, бо це все – наші люди», – наголошує міський голова Р. Марцінків.