Руслан Марцінків: Модернізований сервіс наближає службу 15-80 до іванофранківців

Івано-Франківськ продовжує модернізацію інтернет-порталу своєї Служби оперативного реагування 15-80, яка, будучи структурним підрозділом міськвиконкому, розглядає звернення містян і співпрацює у випадку недоліків у житлово-комунальному обслуговуванні, аварій і надзвичайних ситуацій у місті з відповідними установами та організаціями, що забезпечують його життєдіяльність. Днями на оперативній нараді в міськвиконкомі це питання обговорили з участю розробника цього електронного сервісу — ТОВ «Техноінфософт», продуктами якого в місті є також програмне забезпечення для Єдиного соціального реєстру, муніципального дата-центру, контакт-центру КП «МІУК», а нині це підприємство працює і над впровадженням в Івано-Франківську електронного квитка. Директор ТОВ «Техноінфософт» Руслан Євчин продемонстрував позитивні зміни в роботі служби оперативного реагування. Зокрема, її модернізували – запустили онлайн портал контакт-центру, а також для зручності ще й додали карту звернень іванофранківців. Якщо порушене питання стосується об’єктів інфраструктури міста, то на інтерактивній мапі оператор може його точно визначити. На ній відображають світлофори, зупинки міського пасажирського транспорту, контейнерні майданчики, МАФи, закріплені території для прибирання, іншу міську інфраструктуру.

На інтернет-порталі https://1580.if.ua/ жителі міста тепер мають можливість повідомити про проблему, а комунальні служби з допомогою цього електронного сервісу можуть швидше реагувати на проблеми в місті. Серед новинок – і кабінет жителя міста, який дає змогу оформити звернення в онлайні, додати до нього фотознімок і відео та подати це до відповідної служби. Інтернет-портал інформуватиме про те, хто саме з іванофранківців і звідки саме найчастіше скаржився. Комунальники і міська влада з допомогою сервісів порталу мають змогу також визначати 20 найбільш проблемних питань, з якими найчастіше до них упродовж місяця звертаються містяни. Наприклад, три головні в ТОП-20 проблем Івано-Франківська в червні були скарги на роботу ліфтів, пожежі та нескошену траву.

Комп’ютерники «Техноінфософту» також працюють над створенням мобільного додатку до https://1580.if.ua, який можна буде завантажувати на смартфон. Міський голова Руслан Марцінків також доручив розробникам «прив’язати» цей електронний сервіс до мережі Viber, яка дозволяє здійснювати безкоштовні дзвінки, передавати текстові повідомлення, зображення, відео та аудіоповідомлення, а також запустити єдиний для всіх служб міський короткий номер термінового реагування за аналогом 911. Усе це збільшить функціональність цього сервісу.

До модернізації Служби оперативного реагування 15-80 в Івано-Франківську приступили ще в 2016 році, коли стало можливо дзвонити до неї з мобільного телефону за номерами +380966551232 (Київстар) і +380664429076 (Vodafone). Того ж року було взято курс на переведення служби на електронно-цифровий формат задля підвищення ефективности її роботи.

«Модернізований сервіс наближає службу 15-80 до іванофранківців, — каже міський голова Руслан Марцінків. — Він трансформує їхні звернення в завдання для виконавців, контролює терміни виконання, надає відповіді в онлайні, а влада завдяки цьому отримує інструмент для контролю за якістю надання комунальних та інших адміністративних послуг. Інтернет-портал 15-80.if.ua обов’язково стане доступним інструментом для всіх, передусім для моїх заступників, які мають вирішувати проблеми громади в режимі онлайн, не відкладаючи їх «на завтра». Я впевнений, що наше місто і в цій інноваційній справі покаже успішне використання новітніх технологій для ефективного комунікування влади з громадою та надання якісних послуг жителям міста».

Івано-Франківськ є лідером серед українських міст із запровадження проєктів у сфері електронного самоврядування. Як відомо, торік в Івано-Франківську запущено в дію проєкт «Smart city» («розумне місто»), який синхронізує всі електронні сервіси — електронні послуги ЦНАП, електронна черга в дитсадки, «Доступний Івано-Франківськ», «Безпечне місто», «Голос громади», бюджет участи, єдиний читацький квиток тощо в єдину платформу.