Руслан МАРЦІНКІВ: Місто робить усе можливе, щоб рятувати життя хворим на COVID-19 франківцям і жителям області

Нині одним з найактуальніших завдань міської влади Івано-Франківська є протидія поширенню пандемії коронавірусу та зміцнення матеріально-технічної бази системи охорони здоров’я. І для цього місто залучає як внутрішні, так і зовнішні ресурси. Березень у цьому сенсі був досить успішним.

Ще 26 нових кисневих концентраторів сукупно на мільйон гривень недавно передано лікувальним закладам міста: 16 таких апаратів отримала центральна міська клінічна лікарня і 10 – міська клінічна лікарня №1. Потреба в збільшенні кількости цього обладнання пов’язана з тим, що хворі на ковід мають легеневу недостатність і потребують постійної подачі кисню. Причому в зв’язку з мутацією коронавірусу цього року потреба в кисні відчутно зросла. Отож передані містом кисневі концентратори рятують життя важкохворим. Особливістю цих апаратів є те, що вони двопотокові – до кожного можна під’єднати відразу двох пацієнтів. Нові концентратори розмістять передусім там, де досі ще не було кисню, а саме – в тимчасово виділених приміщеннях, де розгорнули додаткові місця для хворих.

У МКЛ №1, де нещодавно модернізували систему подачі кисню, встановивши п’ятитонний резервуар із резервним кріоциліндром і підвівши кисень до лікарняних ліжок у палатах, нині вже є 156 кисневих точок.

А ЦМКЛ, в якій встановили ще один концентратор на три тонни кисню, нині має 270 точок, повністю забезпечених киснем. Два тижні тому лікарня отримала 10 двопотокових кисневих концентраторів від голови правління ПрАТ «Івано-Франківськцемент», почесного громадянина міста Івано-Франківська Миколи Круця. До речі, це був уже другий подарунок від цього підприємства – перед тим лікарня отримала від нього апарат ШВЛ і наркозний апарат.

А наприкінці березня лабораторія ЦМКЛ поповнилася ще двома важливими медичними апаратами – біохімічним автоматичним аналізатором метаболічного профілю IVD та автоматичним лабораторним коагулометром IVD. Їх придбано в рамках проєкту «Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній Румунії–Україні», який фінансово підтримує Програма транскордонного співробітництва «Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна 2014–2020». Автоматизований процес підвищує продуктивність та зменшує кількість помилок під час роботи з аналізом крові.

Місто виділяє значні власні ресурси для забезпечення функціонування системи охорони здоров’я в умовах пандемії. Завдяки внесеним змінам до бюджету в 2021 році на придбання обладнання, капітальний ремонт, будівництво, реконструкцію закладів охорони здоров’я передбачено 21 млн грн. У бюджеті міської територіяльної громади на галузь охорони здоров’я цього року закладено 69,7 млн грн. Крім того, в бюджеті ТГ збільшено резервний фонд на 2 млн грн на заходи з подолання наслідків пандемії. На цю ж мету виділено за рахунок перерозподілу додатковий мільйон гривень. Для порівняння: торік із бюджету ТГ було спрямовано майже 32 млн грн додаткових коштів на боротьбу з пандемією COVID-19.

Крім того, місто допомагає і безпосередньо самим працівникам охорони здоров’я, які хворіють на ковід. Скажімо, на позаминулий тиждень грошову допомогу загалом на 326 тис. грн, як повідомив директор департаменту соціальної політики Василь Семанюк, вже отримали 178 медиків.

«Місто робить усе можливе, щоб рятувати життя хворим на COVID-19 франківцям і жителям области, та опікується матеріяльним станом своїх медичних закладів. Чергова допомога міським лікарням надійшла у вигляді нових кисневих концентраторів, які нам вдалося закупити. Ми розгорнули додаткові лікарняні ліжка, виділяємо для лікарень з міського бюджету кошти, а також допомагаємо і медикам, які захворіли на коронавірус. Дякуємо медикам, які рятують людські життя», – підкреслив у коментарі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.