Руслан МАРЦІНКІВ: Міська влада об’єднана в прагненні перетворити зелені зони на сучасний громадський простір, зручний і цікавий для відпочинку іванофранківців

Курс на збільшення числа зелених зон в Івано-Франківську, який було проголошено ще в березні 2016 року, недавно отримав своє продовження. Остання ХІІІ позачергова сесія Івано-Франківської міської ради підтримала ініціативу міського голови Руслана Марцінківа, який з метою створення комфортного відпочинкового простору для жителів і гостей міської громади недавно запропонував облаштувати 200 нових скверів.

Тож згідно з цим рішенням міської ради, яка до справи озеленення підійшла комплексно, перші сквери з цього числа з’являться в районі вулиць Хіміків і Данила Галицького та у Крихівцях. Не лише зеленіше, а й більш комфортно стане і на Вовчинецьких горах, де нині створюють однойменну комплексну пам’ятку природи місцевого значення. Тут буде парк для відпочинку, повідомив міський голова Р. Марцінків.

На виконання стратегії озеленення Івано-Франківська спрямоване й рішення міської ради про затвердження технічної документації на інвентаризацію землі в районі міського озера (47,9296 га), «німецького» озера (15,2163 га) та вулиці Гетьмана П. Дорошенка (0,0966 га).

«Для Івано-Франківська важливим є не лише впорядкування його простору, а й створення нових зелених зон, адже таких місць для відпочинку людей містові явно не вистачає. Тож я поставив завдання облаштувати найближчими роками 200 скверів, і мене в цьому підтримав депутатський корпус міста, який добре розуміє соціальне та екологічне значення зелених зон. Міська влада об’єднана в прагненні перетворити їх на сучасний громадський простір, зручний та цікавий для відпочинку франківців», – розповів міський голова Р. Марцінків.

Загалом у попередні роки в Івано-Франківську було капітально відремонтовано та створено кількадесят нових скверів, зокрема відкрито в мікрорайоні «Пасічна» наразі найбільший у місті сквер «Первоцвіт» та ін. Також новий парк, третій за величиною в місті, має постати в районі вулиць Хіміків – Целевича. Тепер же, згідно з останнім рішенням міської ради, в «Пасічній» скверів стане більше.

Також в останні роки було капітально відремонтовано міський парк ім. Т. Шевченка, який став улюбленим місцем відпочинку жителів міста. Нині уже на стадії завершення масштабні роботи на міському озері, незабаром відкриють оновлений сквер на вул. Мазепи, розпочато реконструкцію парку на вул. Молодіжній.

Отож географічна мапа Івано-Франківська поступово набиратиме все більше зеленого неполітичного кольору.