Руслан Марцінків: Ми зацікавлені в тому, щоби наші села не мали кадрових проблем, і з них не виїжджала молодь

Депутати міської ради на своїй 18-й сесії затвердили Програму індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021-2025 роки на території Івано-Франківської міської територіяльної громади.

Цю програму розроблено відповідно до указу Президента України від 27.03.1998 р. №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанов Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам на селі» (із змінами та доповненнями) від 5.10.1998 р. №1597 і «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» від 3.08.1998 р. №1211, рішення Івано-Франківської обласної ради «Про регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021-2025 роки» від 23.12.2020 р. № 36-2/2020. Реалізацією програми «Власний дім» керівництво Івано-Франківської МТГ сподівається поліпшити демографічну і кадрову ситуацію в селах громади.

Програму «Власний дім» реалізуватимуть передусім шляхом завершення недобудов і спорудження індивідуальних житлових будинків за рахунок власних коштів забудовників та пільгових кредитів для них, розширення в сільській місцевості молодіжного житлового будівництва. Отримувачами пільгових кредитів, згідно з програмою «Власний дім», будуть громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях АПК, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, закладах освіти, культури та охорони здоров’я, розташованих у межах Івано-Франківської МТГ.

Згідно з прогнозними показниками програми «Власний дім» на 2021–2025 рр. для міської територіяльної громади, на її реалізацію визначено 20 998 тис. грн. Із них: 12 229 тис. – з державного, 6 421 тис. – з обласного та 2 348 тис. – з міського бюджетів.

Величина кредитів на 20 років під 3% річних буде такою: 400 тис. грн – на будівництво житла; 250 тис. – на реконструкцію житла; 300 тис. – на придбання житла і 100 тис. – на спорудження інженерних мереж. Однак для багатодітних сімей (троє і більше дітей до 18 років) кредит буде безвідсотковим, а для молодих сімей (вік одного з подружжя не більше 35 років) його надаватимуть на 30 років під тих же 3% річних. Пільговий довгостроковий кредит сільським забудовникам надаватиме обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Тим часом для області бюджет програми «Власний дім» визначено в розмірі понад 148 650 тис. грн. За ці кошти сподіваються на введення в експлуатацію 121 житлового та реконструкцію і капітальний ремонт 51 будинка, купівлю 60-ти раніше збудованих і забезпечення комунікаціями близько 190 осель. «Специфіка приміських сіл Івано-Франківської МТГ через зрозумілі причини, звичайно, досить відрізняється від більшости сіл нашої области, – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Але і їх досить гостро зачепили сучасні соціально-економічні тенденції, тому ми заінтересовані в тому, щоби наші села не мали кадрових проблем і з них не виїжджала молодь. З цією метою міська рада і затвердила програму «Власний дім» для нашої територіяльної громади».