Попри здійснення в Івано-Франківську кількох дорогих інфраструктурних проєктів, таких як масштабне впорядкування міста чи будівництво нового моста через Бистрицю, міське керівництво звертає багато уваги й на проблеми місцевої медицини. Завдяки цьому в останні роки в лікарнях і поліклініках сталося багато позитивних змін: торік для них закуплено діагностичного і лікувального обладнання на 25,9 млн. гривень (у 2017 році — на 22,8 млн. грн.), цього року — вже майже на 10 млн. грн. і капітально відремонтовано приміщень відповідно на 10,5 млн. грн. і 9,9 млн. грн. Понад обсяги субвенції на медичну галузь при її річному бюджеті в 260,6 млн. грн. цього року з міського бюджету передбачено додатково спрямувати на потреби охорони здоров’я 52 млн. грн. (2016 року — 36,9 млн. грн., 2017 р. — 31,2 млн. грн., 2018 р. — 89 млн. грн.). Тут доречно згадати і майже 100 млн. грн. з міського бюджету на забезпечення виплати зарплат медикам у 2018 році. Отож Івано-Франківськ вкладає значні кошти в розвиток своєї системи охорони здоров’я.
У ці літні дні майже кожен медичний заклад міста охоплений ремонтними роботами. Особливу увагу звернуто на дитячу медицину. Так, у міській дитячій клінічній лікарні паралельно йдуть ремонти педіатрично-соматичних відділень №1 і №2, клініко-діагностичної лабораторії, розпочато ремонт приймального покою і завершено — катамнестичного кабінету. А в міській дитячій поліклініці триває капремонт педіатричного відділення №1. Масштабні зміни відбуваються і в міському перинатальному центрі, де поверх за поверхом капітально ремонтують приміщення. Нині тут тривають роботи в приймальному покої і підвалі акушерського відділення, а також замінюють мережі. Нещодавно в цьому закладі відкрили відділення інтенсивної терапії для новонароджених.
У міській лікарні №1, що на вул. Матейка, оновлюють палати й хірургічні блоки травматологічного та хірургічного відділень і лабораторію. У центральній міській клінічній лікарні, що на вул. Мазепи, триває капремонт урологічного та ревматологічного відділень, у фізіотерапевтичному відділенні ремонтують вентиляційну систему, у відділенні невідкладної медичної допомоги — підвісну стелю, в терапевтичному відділенні №2 замінюють вікна та облаштовують територію біля харчоблоку. В міській поліклініці №5, що на вул. Привокзальній, нині ремонтують денний стаціонар, замінюють електромережі, встановлюють протипожежну сигналізацію. Нещодавно в цьому закладі відкрили капітально відремонтоване хірургічне відділення та рентген-кабінет.
Івано-Франківськ успішно використовує для розвитку медичної галузі міста й можливості міжнародної допомоги. Центральну міську лікарню залучено до участи в грантовій програмі Спільної Операційної Програми Угорщина — Словаччина — Румунія — Україна, завдяки якій цей медзаклад отримає 13 одиниць сучасного медичного обладнання. 72 відсотки його вартости профінансує міжнародна програма, а решту — міська рада.
В Івано-Франківську влада звертає увагу й на інший капітал — людське здоров’я і дбає про його профілактику. Вже два роки в місті в травні діє проєкт «Місяць здоров’я», ініційований секретарем міської ради Оксаною Савчук. Якщо торік його реалізували суто для жінок, то цього року поширили й на чоловіків. У 2018 році більше 1300 жительок міста безкоштовно пройшли огляд у гінеколога, цитологічне дослідження, УЗД, здали загальний аналіз крові і проконсультуватися в суміжних спеціалістів у самостійно обраних лікарнях, причому в десяти жінок було виявлено підозру на онкозахворювання. Цього року проєкт «Місяць здоров'я» має такі результати: понад 1150 його учасників пройшли цитологічне дослідження; 637 — УЗД; комплексне медичне обстеження — 239 чоловіків; 204 учасниці обстежилися на мамографі; 568 жінок оглянуто і скеровано на колькоскопію і т. д. А от кількість людей, в яких виявлено ознаки онкопатології, зросла до 58-ми. Паралельно в місті відбувалася реалізація проєкту «Дні меланоми» за участи закладів охорони здоров’я міської ради та приватної косметологічної клініки «БРАСС». Оглянуто 1410 осіб, у десяти з них запідозрено меланому.
Івано-франківський досвід профілактики захворювань успішно перейняли в Мелітополі.
«За останні кілька років ми кардинально змінили підхід до медичної галузі. Якщо раніше лікарні і поліклініки фінансувалися за залишковим принципом, то нині медицина — одне з пріоритетних завдань міської влади. Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів це були б лише слова. Тому місто постійно виділяє кошти на оновлення закладів охорони здоров’я та закупівлю сучасного медичного обладнання, яке поліпшує якість надання медичних послуг, — наголосив у коментарі міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Якщо ще торік з міського бюджету було компенсовано брак коштів на зарплату медикам, а це майже 100 млн. гривень, то цього року місто може піклуватися лише матеріальною базою медичної галузі, а за платню її працівникам відповідає Національна служба здоров'я України. Попри це все ж намагаємося, аби всі категорії працівників медичних установ, передусім т. зв. допоміжний персонал, мали більшу оплату праці. Торік на цю мету з міського бюджету було скеровано 4,3 млн. гривень, цього року заплановано 6 мільйонів. Звісно, місто не може само швидко розв’язати всі проблеми медицини, для цього йому бракує коштів. А тому надіємося на більшу підтримку держави».
У затвердженій позаторік Стратегії розвитку міста Івано-Франківська на період до 2028 року одним із чотирьох її головних напрямків є в т. ч. надання якісних медичних послуг.