Руслан Марцінків: Котельня в ліцеї №12 – хороший приклад добротного будівництва

Масу проблем для Івано-Франківська створило банкрутство в 2019 році ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» («СТЕК»), яке не змогло зробити прибутковою забрану в ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» за рішенням суду 2012 року котельню на вулиці Індустріальній, 34. Адже це загрожувало залишити без тепла тисячі франківців, десятки будинків і навчальних закладів. Ще на початку 2021 року депутати міськради ухвалили програму поетапного відключення споживачів тепла від котельні на вул. Індустріальній, бо далі використовувати централізоване опалення для помешкань та освітніх закладів у мікрорайонах, які обслуговувала «СТЕК», вже було неможливо. Якщо мешканцям житлових будинків міська влада Івано-Франківська фінансово допомогла з переходом на індивідуальне опалення (50 тисяч гривень на заміну внутрішніх і зовнішніх мереж та встановлення), то для освітніх і соціальних закладів взялася терміново будувати невеликі модульні котельні.

Саме таку котельню, в якій встановлено два енергоощадливі котли потужністю по 500 кіловат виробництва німецької фірми «Viessmann», комплекс обладнання з підготовки води та пульт управління, минулого тижня офіційно відкрили в ліцеї №12.

Підрядником будівництва модульної котельні на вул. Національної гвардії, 13 у листопаді 2023 року стало ТОВ «Кулев-Інвест». Розробку проєктної документації розпочали наприкінці грудня. Хоч конденсаційні котли не потребують великої будівлі, однак довелося виконати чималенькі будівельно-монтажні роботи, адже точка підключення газу була аж біля міської лікарні на вулиці Матейки, тоді як ліцей №12 розташований в іншому кварталі. Через три місяці нова модульна котельня почала працювати. Причому їй не потрібна постійна участь обслуговувального персоналу. Параметри режимів роботи обладнання надходитимуть в автоматичному режимі на центральний пульт управління аварійно-диспетчерської служби ДМП «ІФТКЕ», і звідти вестиметься управління виробництвом тепла для школи.

«Споживання газу мінімальне, тому що все обладнання працює в автоматичному режимі за даними зовнішнього датчика температури. Тобто це «розумні котли», які регулюються без втручання людини. Якщо температура падає, один або й обидва котли будуть включатися», – розповів директор фірми «Кулев-Інвест» Ігор Микитюк. 

За тиждень роботи модульної котельні в тестовому режимі школярі вже відчули переваги нового теплозабезпечення ліцею. Виконувачка обов’язків директора закладу Галина Болюк повідомила, що тепліше стало в усіх приміщеннях ліцею.

«Цей мікрорайон відключаємо від централізованого опалення й переходимо від громіздких великих котелень до невеликих модульних та на індивідуальне опалення. Ця котельня — хороший приклад добротного будівництва. Невдовзі спорудимо модульні котельні для освітніх і соціальних закладів на вулицях Лепкого, Гвардійській та ще на низці інших об’єктів», — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.