Руслан Марцінків: Комунальний транспорт Івано-Франківська довів, що є комфортний, надійний і дешевший

1 листопада в Івано-Франківську стартував уже сьомий за рахунком тролейбусний маршрут №5. Він є найкоротшим у місті і сполучатиме тролейбусне депо на вул. Тролейбусній з центром міста. Крім нього, діють маршрути №2 (вокзал — вул. Юности), №3 (обласна лікарня – АТ «Родон»), №4 (вул. Дністровська – с. Ямниця), №6 (радіозавод – Європейська площа), №7 (Каскад – Європейська площа), №10 (АТ «Родон» - вул. Юности).

Маршрут №5, який запустили ще 1995-го, діяв до 2015 року, коли його закрили. Нині ж значне оновлення рухомого складу і збільшення штату водіїв, як інформує КП «Електроавтотранс», дало можливість відновити це сполучення. За нього висловилася і велика кількість жителів вулиць Тролейбусної і частково Хіміків та Целевича.

«Район тролейбусного депо нині активно розвивається. П’ятий маршрут стане в нагоді як жителям вул. Тролейбусної, Хіміків та Целевича, так і самим працівникам «ЕАТ». Найбільш актуальний він у вечірні та ранкові години. Наразі в робочі дні на ньому курсує два тролейбуси, але з часом буде можливість додати ще машин. Адже невдовзі місто отримає нову велику партію тролейбусів», — наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. Як відомо, до кінця року до Івано-Франківська має надійти ще 22 тролейбуси, закуплених у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і Фондом чистих технологій. Таким чином, невдовзі іванофранківців перевозитимуть на комунальних маршрутах міста 29 нових комфортабельних тролейбусів. 

Згідно з планами, тролейбусний маршрут №5 мають об’єднати з маршрутом №2 – до «Пресмашу». Проте це стане можливим, за словами директора КП «ЕАТ» Віталія Голутяка, лише після завершення ремонту вул. Автоливмашівської.

Як відомо, в місті за останні майже півтора року запроваджено і сім нових автобусних комунальних маршрутів: №27 «Каскад - вул. Пулюя», №40 «Каскад — АС-3», №41 «Каскад — онкодиспансер», №45 «вул. Набережна — с. Підлужжя», №47 «вокзал — с. Черніїв», №49 «АС-4 — вул. Набережна», №55 «АС 2 — с. Крихівці», на яких курсує вже 42 нові комфортабельні автобуси, тоді як на початку 2018 року ще не було жодного. Нові машини помітно підвищили якість пасажирських перевезень у місті.

«У цій справі за рік ми показали справді великий результат, адже комунальний транспорт Івано-Франківська довів, що є комфортним, надійним і дешевшим за приватний, – каже з цього приводу чільник міста Р. Марцінків. — Іванофранківці позитивно оцінюють поліпшення умов на міських пасажирських перевезеннях. Але мусимо в той же час бережливо ставитися до комунального майна, бо непоодинокими є факти вандалізму на громадському транспорті. Закликаю жителів міста зупиняти прояви нецивілізованого ставлення до дорогої техніки, аби щойно куплені автобуси і тролейбуси служили багато років інтересам міської громади».

У розвитку комунальної транспортної інфраструктури місто має кредитну підтримку провідного європейського банку й отримало великий бонус у вигляді міжнародної безповоротної фінансової допомоги на закупівлю шести тролейбусів, що є дорогим подарунком для іванофранківців. Тож і 2019 рік в Івано-Франківську запам’ятається активним розвитком комунального транспорту.