Руслан Марцінків: «Коляда на Майзлях» – одна з головних візитівок міста, яка притягує увагу до нього в Україні та світі

2019-й, завершуючи свій стрімкий біг, занурив Івано-Франківськ, як і весь світ, у новорічно-різдвяну феєрію. Але до останніх днів попри численні святкові акції, поки дозволяли погодні умови, в нашому місті тривали і впорядкувальні роботи. Скажімо, до Нового року встигли встановити ще 6 нових зупинок, із них п’ять — на вул. Вовчинецькій.

А якщо до цього додати число відремонтованих упродовж минулого року вулиць, дворів і тротуарів, фасадів історичних будинків, рахунок яких йде на десятки, а також сотні успішних дрібних справ, то навіть попри незавершене будівництво нового моста через банальний брак коштів на це і байдужість із політичних причин до спорудження важливого для всього Прикарпаття моста керівництва области та держави, 2019-й однаково був для Франківська роком багатьох позитивних звершень і втілення програми перетворення його в місто для комфортного життя.

Побічним підтвердженням цьому є перші місця Франківська не лише в численних всеукраїнських рейтингах, а й у підсумках української статистики. За інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, наше місто порівняно з іншими обласними центрами України займало перше місце за результатами моніторингу основних показників розвитку міст за 9 місяців 2019 року.

Тим часом ще за два тижні до Нового року у Франківську запалали святковими вогнями головні ялинки в різних районах і навіть дворах та почалися святкові дійства. Магія новорічних і Різдвяних свят невблаганно підпорядкувала собі життя міста. Щодня на головній сцені міста на Вічевому майдані ще з середини грудня відбуваються цікаві культурницькі і просто розважальні атракції. Скажімо, молодіжний колектив Центру польської культури культури та європейського діалогу і хор «Промінь світла» церкви Великомучениці Параскеви із приміського Хриплина прославляли колядками і вертепом народження Ісуса Христа, а вихованці і вчителі міської дитячої екологічної станції організували корисний майстер-клас зі святкового декорування. А на плоші Ринок волонтери варили грибну юшку і пригощали нею родини загиблих фронтовиків і всіх її любителів.

Після Нового року найбільшим різдвяним дійством у Франківську стане ХI Міжнародний фестиваль «Коляда на Майзлях». Урочисте його відкриття відбудеться 8 січня після Архієрейської Літургії, яка розпочнеться о 12.00 год. у храмі Царя Христа. Її очолить архієпископ та митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин за участю колективів парафії і гостей фестивалю. Учасниками «Коляди на Майзлях» будуть аматорські та професійні хорові колективи, солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи, оркестри нашого міста, области, України та зарубіжні колективи. Концертні виступи учасників і гостей різдвяного фестивалю відбуватимуться в церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ та на Вічевому майдані 9-11 січня, а гала-концерт учасників фестивалю — 12 січня о 16.00 год.

«Івано-Франківськ глибоко шанує християнські та родинні цінності. Фестиваль «Коляда на Майзлях» – одна з головних візитівок міста, яка притягує увагу до нього багатьох любителів колядницької традиції в Україні та світі. Географія учасників фестивалю зростає щороку. В нас будуть гості з Польщі, Румунії та навіть Канади. Оскільки в церкві помістяться не всі охочі послухати коляду, то буде її відеотрансляція на Вічевому майдані. Під час масштабної ходи із різдвяними зірками планується черговий національний рекорд, третій за останні кілька тижнів», – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.