Руслан Марцінків: Івано-Франківськ і вся Україна підтримують херсонців, які потрапили в біду

Відразу після звістки про підрив московськими окупантами Каховської ГЕС уночі 6 червня та спричинену цим екологічну катастрофу на півдні України – обширне затоплення Херсонської области, яке зачепило тисячі місцевих жителів, – ще того ж дня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків заявив, що місто готове прийняти людей з Херсонщини, яких евакуюють внаслідок затоплення, і спільно з івано-франківськими волонтерами звернувся з кличем до міської громади та організував збір допомоги для потерпілих від затоплення херсонців.

Іванофранківці зразу ж потяглися до штабу «Спілки волонтерів Прикарпаття», що розмістилася на першому поверсі адмінбудинку на вул. Грушевського, 21, і почали туди зносити все те, що може знадобитися на перший час потерпілим, – воду, їжу тривалого зберігання, подушки, пледи, засоби особистої гігієни і навіть корм для домашніх тварин. «Дізналася про це на інстаграм-сторінці нашого мера Руслана Марцінківа і принесла трохи продуктів та одягу для постраждалих. Хочеться допомогти людям, яких спіткала біда», – сказала журналістам франківка Олена Дворецька. Допомогу зносили й ті українці, які вимушено опинилися в Івано-Франківську.

Буквально за лічені години склад у приміщенні «Спілки волонтерів Прикарпаття» був заповненим усім потрібним для потерпілих херсонців. Тому бутильовану воду складували вже надворі.

«Люди, ви – неймовірні! Сьогодні, 9 червня, дві фури та бус вирушили в дорогу! Ви настільки згуртувались, що ми вимушені були на день перенести поїздку! Допомога вже в дорозі! Ми – єдині!» – такий допис з’явився на сторінці ГО «Спілка волонтерів Прикарпаття» минулого тижня. Як там сказано, це була одна з наймасштабніших поїздок за період війни. Всього відправили для потерпілого цивільного населення на Херсонщині 50 тонн гуманітарної допомоги.

Понад 25 тонн потрібних води, харчів і речей для херсонців зібрала в Івано-Франківську й благодійна організація «Херсон Нескорений» у тісній взаємодії з благодійним фондом «Україна Незламна». Про це повідомили на сторінці організації в фейсбуці.

Тим часом волонтери івано-франківського «Дому Сірка» рятують на затопленій Херсонщині тварин. Вони зібрали 500 кг корму, воду, речі та іншу допомогу для їхнього порятунку, а також 10 надувних човнів, павербанки й двома мікроавтобусами доставили це на південь, а звідтіля привезли на Івано-Франківщину врятованих 30 собак і 5 котів. Цього тижня волонтери готувалися до наступної поїздки на Херсонщину та Миколаївщину.

Голова благодійної організації «Дім Сірка» Наталія Когут на сторінці у фейсбуці не приховувала свого захоплення прикарпатцями: «Люди! Ви неймовірні! За пів доби ми разом з вами зібрали два буси допомоги тваринам у Херсоні! …Надіюся, це не останні буси допомоги!»

«Я хочу подякувати всім, хто долучився до допомоги херсонцям, – волонтерам, підприємцям, всім небайдужим людям. У «Спілці волонтерів Прикарпаття» зібрано досить велику допомогу для постраждалих від затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС жителів півдня. Дуже важливо зараз своєю жертовністю заради порятунку українців Херсонщини виявити національний солідаризм, показавши цим, що Івано-Франківськ і вся Україна підтримують українців, які потрапили в біду», – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. 

Іванофранківці надають допомогу жителям Херсонщини не вперше. Торік навіть попри бойові дії на півдні вони долучалися до збирання гуманітарних вантажів на потреби потерпілих від війни херсонців. Понад 20 тонн допомоги, зібраної волонтерським центром допомоги в Івано-Франківську, а це були медикаменти, одяг, речі найпершої потреби, харчі, побутові товари тощо, було передано жителям Нововоронцовської ТГ.