Івано-Франківська міська рада, в якої серед пріоритетів – всебічна підтримка Збройних сил України та учасників бойових дій – уродженців міської територіяльної громади, дбає і про системність такої роботи. 15 червня на черговій 36-й сесії міські депутати ухвалили рішення про створення комунального підприємства «Дім воїна», яке надаватиме послуги психологічної та фізичної реабілітації, соціальної адаптації й т. ін. особам, які в різний спосіб стояли на захисті України й повертаються до мирного життя, та членам їхніх сімей.
Створення такого комунального закладу в Івано-Франківську ініціювала ветеранська громадська організація «Східний фронт». Її голова Михайло Шутак на сесії міськради закликав депутатів підтримати цю ініціативу, яка допомагала б, за його словами, «координувати, організувати всю роботу з воїнами, які повертаються у мирне життя, з сім’ями загиблих і зниклих безвісти».
Для цього комунального закладу вже піднайшли в середмісті відповідне приміщення на вулиці Січових стрільців, 8, з якою є зручне транспортне сполучення. Там працюватимуть психологи та юристи, які надаватимуть учорашнім бійцям та їхнім родинам психологічну й юридичну допомогу. Як зазначено в затвердженому на сесії міськради положенні про комунальний заклад «Дім воїна», це буде надання послуг психологічної і фізичної реабілітації та соціальної адаптації для учасників бойових дій, війни, антитерористичної операції, операції об’єднаних сил і членів їхніх сімей, добровольців, потерпілих учасників Революції Гідности та членів сімей Героїв Небесної Сотні, а ще ця неприбуткова бюджетна організація сприятиме їм в отриманні пільг і соціальних гарантій.
«Такі заклади є у всьому світі й у деяких містах України. У нашому «Домі воїна» працюватимуть психологи, надаватимуть також юридичну підтримку та всіляко допомагатимуть бійцям, їхнім родинам та сім’ям загиблих і зниклих безвісти, – наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Дуже хочемо підготувати цей простір допомоги для усіх, хто захищає нашу державу від початку АТО й до самої перемоги, і допомогти воїнам м’яко повернутись до активного повноцінного життя в суспільстві, підтримувати їхнє фізичне та ментальне здоров’я».
На тій же 36-й сесії депутати Івано-Франківської міськради створили й комунальну установу для потреб молоді «Івано-Франківський молодіжний центр «Рух». Як відомо, роботі з молоддю міська влада теж надає важливого значення. Звертаючись до депутатів, доповідачка з цього питання – заступниця директора департаменту молодіжної політики та спорту ІФМР – начальниця відділу молодіжної політики Мар’яна Циганин наголосила, що такий осередок є дуже потрібний для молодих франківців: «Цій ініціативі молоді вже багато років, тому я прошу вас її підтримати. Це дасть змогу залучити додаткові інвестиції в нашу громаду, претендувати на отримання статусів «Громада, дружня до дітей та молоді» та «Молодіжна столиця». У нас уже є домовленості з партнерами, наразі триває ремонт приміщення на суму 2 млн 100 тисяч гривень. Це тільки перший внесок, який уже до нас надійшов. Далі ми очікуємо, що буде результативніша робота з молоддю».
Кілька приміщень для потреб центру на прохання представників молодіжного руху виділили на стадіоні «Рух». Нині в них повним ходом йдуть ремонтні роботи. Їх фінансує Міжнародний надзвичайний фонд допомоги дітям при ООН (UNICEF), який надав уже згадані понад 2 млн грн. Для отримання цього гранту франківська молодь підготувала відповідний проєкт. За кілька тижнів ремонт завершать. Наступні етапи – це придбання офісних меблів та оргтехніки за кошти з міського бюджету й формування команди молодіжного центру – керівника та спеціаліста для роботи з молоддю за поданням Молодіжної ради та молодіжних громадських організацій. Пропозиції щодо цього прийматимуть до 9 липня. Урочисте відкриття «Івано-Франківського молодіжного центру «Рух» заплановано на 5–6 серпня.
«Дуже важливо, що молодь щось захотіла змінити й зробити. Це була її ініціатива. Молоді ініціативні люди звернулися до міста, сказали, що їм потрібне приміщення. Ми подумали, що тут, на стадіоні «Рух», буде добре, бо це біля парку, недалеко студентські гуртожитки, університет... Тому центр є привабливим за своїм розташуванням. Усе в ньому буде на безоплатній основі для молоді, яка захоче тут проводити навчання. Сподіваюся, в цьому центрі народжуватимуться цікаві проєкти для розвитку міста. Франківськ довго йшов до молодіжного центру, але дуже важливо, що це була ініціатива знизу, а не нав’язана згори. Бо все, що молоді нав’язано згори, ніколи не працює», – наголосив з приводу створення молодіжного центру Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.