Руслан Марцінків: Голосування за проєкти бюджету участи є не менш важливим за самі проєкти

Минулого тижня сайт міської програми «Бюджет участи» (http://bu.mvk.if.ua/projects2020)оприлюднив інформацію про допущені до голосування 276 проєктів у цьогорічній цільовій програмі «Партиципаторне бюджетування (бюджет участи)у місті Івано-Франківську». Робоча група, яка розглядала заявки на відповідність положенню, відхилила 5 проєктів, два об'єднала в один, бо вони стосувалися однієї теми,а 20 відправила на доопрацювання.Як відомо, загальна кількість поданих проєктів до бюджету участи цього року стала рекордною за час дії міської програми громадського бюджетування — 303, тоді як торік було 130 проєктів.

А у вівторок, 10 березня, вже розпочалося голосування за проєкти програми «Бюджет участи», яке триватиме до 27 березня включно. Одна людина може підтримати не більше трьох проєктів: великий, малий і проєкт ремонту малих вулиць. Проголосувати може кожен громадянин віком від 18 років із реєстрацією проживання в Івано-Франківській ОТГ: м. Івано-Франківську, с. Чернієві, с. Підлужжі, с. Підпечерах, с. Березівці, с. Колодіївці, с. Добровлянах і селах Івано-Франківської міської ради Вовчинцях, Угорниках, Крихівцях, Микитинцях і Хриплині. Обов’язкова вимога – голосувати можна лише особисто з пред’явленням паспорта та ідентифікаційного коду.

Адреси пунктів голосування: Центр надання адміністративних послуг м. Івано-Франківська – вул. Незалежности, 9; ТП ЦНАП «Пасічна» – вул. Галицька, 124-а; ТП «Каскад» – вул. Івана Павла ІІ, 4; ТП ЦНАП «Бам» – вул. Мазепи, 185; ТП ЦНАП «Черніїв» – с. Черніїв, вул. Стасюка, 4; ТП ЦНАП «Підлужжя» – с. Підлужжя, вул. Шевченка, 39; ТП ЦНАП «Підпечери» – с. Підпечери, вул. Січових стрільців, 2; ТП ЦНАП «Березівка» – с. Березівка, вул. Шевченка, 30; віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП м. Івано-Франківська – с. Колодіївка, вул. Чорновола, 1; віддалене робоче місце адміністратора ЦНАП м. Івано-Франківська – с. Добровляни, вул. Шевченка, 26.

Проголосувати за проєкти можна й у відділі звернень громадян міської ради (вул. Грушевського, 21) та на сайті http://bu.mvk.if.ua/ за допомогою Банк-ID чи електронного цифрового підпису.

Для зручности маломобільним франківцям і жителям приміських сіл створено сервіс «Мобільний адміністратор». У робочі дні з 17 до 19 год. машина з операторами ЦНАП зупинятиметься в мікрорайонах міста на певних вулицях і в цих пересувних пунктах громадяни зможуть проголосувати за проєкти. Отже, 10 березня – Опришівці, вул. Отця Блавацького, 1 (біля Народного дому); 11 березня – вул. Миколайчука, 2 (ТРЦ «Арсен»); 12 березня – Пулюя, 15(поруч з магазином «Тростянецький»); 16 березня – вул. Довженка, 1 (військове містечко); 17 березня – перехрестя вулиць Коновальця-Бандери (поруч із входом у Центр патріотичного виховання); 18 березня – Хоткевича, 48 (біля універмагу «Дарницький»); 19 березня – Вовчинецька, 121 (навпроти костелу, біля магазину «ВАМ»); 23 березня – вул. Федьковича, 76 (обласна лікарня, поруч з аптекою); 24 березня – вул. Незалежности, 151 (Майзлі, поруч із церквою); 25 березня – Південний бульвар, 36-в (біля «Чубі-Бум»); 26 березня – геріатричний пансіонат (з 14 до 16 год.).

Двоє операторів ЦНАП у наступні дві суботи побувають машиною в приміських селах (зупинка – поруч із сільрадою). 14 березня: Угорники (з 10 до 12 год.); Вовчинець (з 13 до 15 год.). 21 березня: Хриплин (з 9 до 11 год.); Микитинці (з 12 до 14 год. ); Крихівці (з 15 до 17 год.).

Отож по 27 березня триватиме найважливіший етап бюджету участи – голосування. Саме від його результатів залежить, які проєкти отримають фінансування з міської програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участи) у місті Івано-Франківську».

«Особливістю цьогорічного бюджету участи є те, що він найбільший за всі роки дії партиципаторної програми – 15 млн грн, причому 10 млн з них буде скеровано на ремонт невеликих доріг. Уперше в голосуванні зможуть брати участь представники сіл, які приєдналися до Івано-Франківської ОТГ. Не менш важливою, ніж написання проєктів, є участь жителів міста та сіл у голосуванні за подані проєкти. Бюджет участи став для міста й сіл своєрідною школою громадянської активности», – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. 

На кожний дорожний проєкт виділятимуть від 300 тис. грн до 1,5 млн з урахуванням стану зношености комунікацій, а решту 5 млн грн буде поділено між освітніми закладами (40% загальної суми) та іншими міськими ініціативами (60%). Ще однією новацією стане «Шкільний бюджет участи».

Детальніше про бюджет участи можна дізнатися на офіційному сайті Івано-Франківська (http://bu.mvk.if.ua/) та у фейсбуці (Бюджет участи ІФ, https://www.facebook.com/Бюджет-участі-ІФ-10166).