Руслан Марцінків: До нового опалювального сезону міська громада підготувалася краще, аніж минулих років

Унаслідок похолодання минулого тижня розпочався опалювальний сезон в Івано-Франківській територіяльній громаді. 18 жовтня відповідно до рішення виконавчого комітету ІФМР запрацювали майже всі котельні міста. Як повідомило ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго», на ранок 18 жовтня в місті діяли сім котелень на вулицях Чорновола, Матейка, Федьковича і по дві на Мазепи й Медичній, які ще тиждень перед тим почали забезпечувати теплом заклади охорони здоров’я та обласний геріатричний пансіонат згідно з розпорядженням міського голови Р. Марцінківа за поданими письмовими зверненнями від медзакладів. А на вечір того ж дня до процесу теплопостачання приєдналися котельні на вулицях Військових ветеранів, Тролейбусній, Вовчинецькій, Максимовича, Довгій, Симоненка, Набережній, Угорській, Бельведерській, Чубинського, Джерельній, Юности, Пулюя, Чорновола, Биха та котельні, які обслуговують школи й дитячі садки в селах Угорники, Колодіївка, Крихівці та Черніїв. 19 жовтня розпочали опалювальний сезон котельні на вулицях Дорошенка, Хриплинській та Індустріальній, а також у селах Радча і Тисменичани.

Отож на 20 жовтня 34 із 37 котелень подавали тепло споживачам у міській громаді, запевняє «Івано-Франківськтеплокомуненерго». На трьох котельнях тими днями ще проводили пусконалагоджувальні роботи. Крім того, через неможливість запуску в роботу магістральних теплових мереж у напрямку «Арматурний завод» у міській раді у вересні ц. р. ухвалили рішення спорудити дві модульні котельні на вулицях Гвардійській та Національної гвардії, які невдовзі теж стануть частиною міської системи теплопостачання.

У середу, 18 жовтня, міський голова Руслан Марцінків під час перевірки роботи котелень відвідав модернізовану 2021 року котельню на вул. Матейка, яка обслуговує міську лікарню №1 та два будинки. У цій котельні встановлено твердопаливний котел, який не залежить від постачання газу – використовує деревинну сировину та заощаджує 10 відсотків коштів на виробництво тепла. Торік ця модернізована котельня відпрацювала опалювальний сезон, за словами директора «Івано-Франківськтеплоенерго» Володимира Громка, цілковито без проблем.

Як відомо, Івано-Франківськ за каденції міської ради сьомого скликання (2015–2019 роки) особливу увагу звернув на підвищення енергозбереження, енергоефективности та використання альтернативних видів енергії у всіх галузях і мав у тому значні досягнення завдяки співпраці із закордонними інвестиційними та грантовими організаціями – ЄБРР, Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) та Шведською міжнародною агенцією з розвитку співробітництва (SIDA). Ще 2018 року в Івано-Франківську вже сім котелень працювали на альтернативному паливі (тепер – вісім). З-поміж них – модернізована велика котельня в мікрорайоні «Пасічна», в якій встановили твердопаливний котел литовської фірми «Enerstena» потужністю 4 МВт, а також когенераційну установку «Caterpllar G3516» на базі газопоршневого двигуна електричною потужністю 1,46 МВт і тепловою потужністю 1,5 гігакалорії на годину. За залученням інвестиційних та грантових європейських коштів у розвиток енергоефективності Івано-Франківськ п’ять років тому був одним із лідерів в Україні, причому місто отримало тоді 3,6 млн євро безповоротного гранту – половину від отриманого кредиту на енергозбереження.

«До нового опалювального сезону міська громада підготувалася краще, аніж минулих років, особливо до відключення світла, – зазначає міський голова Руслан Марцінків. – Маємо ліміти на газ, у всіх котельнях є генератори, причому й потужні, як у котельні на вул. Дорошенка. Те, що треба було максимально зробити для забезпечення енергетичної стійкости міста, вже зроблено. Найбільшою проблемою залишаються внутрішньобудинкові системи теплопостачання».

Літо і теплий вересень франківські тепловики справді досить ефективно використали для підготовки до нового опалювального сезону. З допомогою гідравлічних випробувань теплових мереж вони виявили в них близько 130 пошкоджень. У підсумку було замінено 2,3 км зношених корозією труб розподільної тепломережі на попередньо ізольовані труби на вулицях Хоткевича, 48; 50, корп. 1; 52, корп. 1; 67, корп. 3 і 79; Набережній, 28 і 42; Галицькій, 124 і 167; Василіянок, 66–68; Івана Павла ІІ, 19 і 22, корп. 2; на куті Івасюка та Івана Павла ІІ, 2; Тролейбусній, 5; Хіміків, 6, корпуси 1–2; Миру, 88; Стуса, 15-а і 21-а; на розі Довгої та Української; Хмельницького, 36; Вовчинецькій, 182; Молодіжній, 56; Федьковича; Сніжній, 22; Симоненка, 5; Симиренка й Карпатській.