(Оновлено) На Луганщині розпочали розведення військ від лінії розмежування

Штаб Операції Об’єднаних сил підтвердив, що розведення збройних сил і засобів у населеному пункті Золотому Луганської області розпочалося 29 жовтня о 12 год.

Це стало можливим через дотримання режиму тиші протягом останнього тижня, адже згідно з Мінськими домовленостями, розведення сил і засобів на лінії розмежування може бути здійснено лише після дотримання режиму припинення вогню протягом 7 діб. Військові також уточнили, що обстріл в цьому районі, про який повідомлялося напередодні, відбувся не в зоні розмежування.

Проте, за даними інших інформаційних джерел, обстріли прикордонної зони з боку ворога таки були. Про це повідомила Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на сторінці штабу ООС у соцмережі "Facebook". Увечері 28 жовтня з боку ЗФ РФ у напрямку н. п. Золоте-4 Луганської області було здійснено обстріли із застосуванням стрілецької зброї, а 29 жовтня, у день початку операції з розведення військ, бойовики 9 разів відкривали вогонь по житлових будинках Золотого, порушуючи режим тиші на Донбасі. Свідченням цьому є дані фотофіксації результатів обстрілу, які проводила мобільна група української сторони СЦКК, - йдеться у повідомленні.

Не зважаючи на порушення домовленостей з боку РФ, операцію було розпочато, адже розведення сил у Петровському і Золотому є однією з умов для проведення саміту "нормандської четвірки". На підтвердження цього з обох боків було запущено білі сигнальні ракети.

Початок розведення військ підтверджено представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Їхні спостерігачі усе фільмують і запускають безпілотники над позиціями.

Про початок операції поінформували також учасників Тристоронньої контактної групи, яка працює в Мінську.

У штабі запевнили, що українська сторона вживатиме всіх необхідних заходів, щоб відведення сил і засобів не послабило оборонних можливостей українських підрозділів на визначеній ділянці лінії розмежування, а влада ні в якому разі не залишить місцеве населення поза увагою, оскільки всі заходи проводяться з метою забезпечення безпеки на зазначених ділянках розведення, збереження життя та здоров’я мирних жителів і військовослужбовців.

Розведення військ в Золотому триватиме 30 днів. Сторони мають відійти від нинішніх позицій на кілометр. Щоправда, досі немає гарантій, що обстріли в Золотому припиняться. Адже ситуація далі залишається напруженою.

Президент Володимир Зеленський привітав початок процесу розведення військ.

А тим часом у Києві знову вийшли на акції протесту ветерани війни на Донбасі, волонтери та активісти, представники партії "Свобода" та Нацкорпусу й вимагали зупинити розведення військ та скасувати всі домовленості за формулою Штайнмаєра. Бо такі дії, на думку протестувальників, є загрозою суверенітету України і зрадою пам'яті загиблих воїнів.

Кореспондент