Росію виключили з Ради ООН з прав людини

Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) проголосувала за відсторонення Росії від Ради з прав людини. Рішення підтримали дві третини країн - членів організації.

Напередодні голосування міністри закордонних справ країн "Великої сімки" підтримали виключення Росії з Ради ООН з прав людини. Усунути Росію від Ради з прав людини закликали правозахисники з кількох країн, включаючи Україну, Польщу. Причина виключення – злочини, скоєні російськими військами на українській території. Рада ООН з прав людини – міжнародний правозахисний орган, що відповідає за дотримання та захист прав людини і є допоміжним органом Генасамблеї, тому не має бути її членом країна-агресор, яка сама ж грубо порушує права людини.

За таке рішення сьогодні проголосували 93 країни-члени. Проти — 24 країни, серед яких сама РФ, Китай, Еритрея, КНДР, деякі країни Африки, Іран, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстан, Казахстан, Білорусь та інші.

Росію як країну агресора запропонували виключити з Ради Сполучені Штати Америки і Велика Британія. Представники цих країн заявили, що участь РФ у Раді з прав людини є фарсом після того, що російська армія наробила в Бучі, Ірпіні, Маріуполі та багатьох інших знищених містах України.

Після того, як Рада ООН проголосувала за призупинення членства Росії, представник російської делегації повідомив, що в такому випадку РФ повністю виходить з її складу. За його словами, Генасамблея ухвалила «неправомірну і політично вмотивовану» резолюцію.

На рішення Генасамблеї відреагував Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Глава МЗС назвав правильним призупинення членства Росії у Раді ООН з прав людини. Він подякував усім країнам, які підтримали резолюцію. "Військовим злочинцям не місце в органах ООН", - підсумував Д. Кулеба.