Росія має намір перейменувати Крим

Окупаційна влада півострова міркує про те, щоб додати до назви території слово "Таврида". Як вона вважає, це дозволить "зміцнити російський статус регіону". З такою ініціативою виступив заступник голови рад міністра, віце-прем’єр Криму та постійний представник регіону при президенті РФ Георгій Мурадов, інформує російське державне інформагентство ТАСС.

Ідея виникла під час симпозіуму, який був присвячений розвитку зв'язків окупованого півострова з Грецією. Її підтримала окупаційна адміністрація Криму.

Г. Мурадов зазначив, що є слушною ініціатива греків Криму використовувати в назві республіки поряд із головною назвою історичну, котра звучала впродовж багатьох століть. Окупанти пропонують називати півострів Республіка Крим - Таврида.

На думку їхнього глави національно-культурної автономії греків Криму Івана Шонуса, таке перейменування дозволило б зміцнити російський статус півострова.

Як аргумент на підтримку ідеї перейменування півострова окупанти нагадують, що низка регіонів РФ застосовує у своїх назвах історичну частину, наприклад, республіка Саха - Якутія, або Північна Осетія - Аланія.

Історично Таврида - була однією з назв Кримського півострова в давнину, використовувалася вона і після його окупації Росією в 1783 році. За часів Російської імперії існувала Таврійська губернія. 21 березня 1918 року на території Криму була проголошена Радянська соціалістична республіка Таврида, котра проіснувала до 30 квітня того ж року.

Голова громадської палати Криму Григорій Іоффе виступив проти перейменування півострова і заявив, що повертати треба не стільки історичну назву, як історичну пам’ять, традиції й культурні цінності. І що подібна ініціатива лише розділить суспільство і викличе непотрібні суперечки.

Проте усім зрозуміло, з якою метою російська влада прагне змінити назву анексованого Криму - Кремль усілякими методами прагне закріпити за собою право на володіння півостровом.