Роковини Чорнобиля. Лелеки ще повернуться – таку впевненість дарує програма цьогорічних заходів на відзначення пам’яті трагедії на ЧАЕС

26 квітня – 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи. Напередодні ліквідатори аварії на ЧАЕС, експерти, культурні діячі та науковці спільними зусиллями презентували програму заходів на вшанування пам’яті про ті події, в яких візьмуть участь, окрім України, й інші держави, та нову айдентику (сукупність елементів для створення певного образу чогось), розроблену до річниці трагедії.

«Ця важка подія вплинула на весь світ, а особливо – на українців, які роками живуть із Чорнобилем у серці, – йдеться у пресрелізі презентації. – Проте 60 відсотків із нас, згідно з результатами останніх соціологічних досліджень, усе ще не обізнані в темі, не знають дати аварії й досі вірять радянським «фейкам» про радіацію». Тож ці роковини – шанс змінити це та повернути Чорнобиль у поле свідомості суспільства, вважають організатори пам’ятного дійства. «Хто, як не українці, має більше за інших знати про Чорнобиль? Чорнобиль – це наш виклик із майбутнього, заклик до екологічної свідомості, урок, який маємо вивчити та передати наступним поколінням», – вважає автор та розробник концепції Валерій Коршунов.

У програмі запланованої глобальної інформаційної кампанії – освітні події і наукові лекції, експертні обговорення та дискусії, нічна акція вшанування пам’яті у Прип’яті, музичний концерт з участю артистів «Звуки Чорнобиля», особливі проєкти Національного музею «Чорнобиль», експонати віртуальної виставки ARTEFACT, онлайн-зустріч чорнобильців з усього світу й навіть інтерактивна виставка з доданою реальністю мобільного додатка Chornobyl App, організувати яку зможе кожен після заповнення спеціальної форми на сайті CHORNOBYL35.com.

Через COVID-19 програма заходів передбачає змішані формати долучення –онлайн та oфлайн, тож узяти участь в освітній і культурній частині зможуть відвідувачі з усього світу. Участь у заходах уже підтвердили такі країни, як Японія, США, Польща, Канада, Іспанія, Німеччина, Велика Британія, Фінляндія, Білорусь, Казахстан, Греція, Литва, Латвія, Італія… Залучення нових партнерів триватиме до 26 квітня.

Розроблена айдентика 35-х роковин катастрофи, один зі зразків якої представляємо тут, містить оновлений логотип Чорнобиля та символ надії місцевості поблизу ЧАЕС – лелеку, що летить над ним і обіцяє колись повернутися додому.