Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля» – тепер у смартфоні, оскільки з’явилися віртуальні тури його експозиціями

На замовлення департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації компанія Skeiron оцифрувала п’ять об’єктів музейної спадщини Прикарпаття. І в рамках реалізації першого етапу проєкту «Музей у смартфоні» було створено віртуальні тури їхніми експозиціями. Серед цих закладів – і Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля».

Щоб погуляти кімнатами закладу у віртуальній екскурсії, достатньо перейти за посиланням: https://skeiron.biz.ua/if/opilya/

Проте, щоб відчути його дух все ж варто знайти час і завітати особисто.

«Не обмежений чотирма стінами – саме таким бачимо музей, який йде в ногу з технологіями, але водночас зберігає свою ідентичність, – наголосив міський голова Рогатина Сергій НАСАЛИК. – І приємно, що крок у цьому напрямі зробив наш історико-краєзнавчий музей «Опілля», залучивши в роботі проєкт щодо впровадження ІТ технологій.

Відкриваючи у 2018 році музей, Рогатинська міська рада та колектив закладу ставили собі за мету створити винятковий простір, що об’єднає покоління. Тож з перших днів, крім рідкісних експонатів, наші музейники прагнули залучити до його діяльності якомога більше цікавих заходів, виставок, проєктів. Зокрема пропагували наше, опільське, на першому в Україні фестивалі «Спечу тобі долю», відкрили гончарну майстерню.

Але, щоб зацікавити молодого туриста з України й світу, мабуть, треба дещо більше. Не бути, повторюю, лише чотирма стінами, а вийти в інтернет-простір. І тут музеям із гаджетами по дорозі. Очевидно, що для юного покоління мобільні технології – синонім стилю, засіб комунікації, інформації. Тож реалізація проєкту «Музей у смартфоні» відкриє нашому закладу цілковито нову перспективу: винесе експозицію за межі будівлі, запровадить відеогіди. Це важливо у часі війни, адже зможе привернути до місцевої історії увагу світу».

Своєю чергою, директорка Рогатинського історико-краєзнавчого музею «Опілля» Ольга Блага акцентувала: «З часу відкриття музею «Опілля» ще у 2018 р. наш заклад відвідало багато туристів, а оцифрування понад пів тисячі експонатів у 2021 році дозволила зробити наші фонди доступнішими.

Проте музейний туризм у світі стрімко розвивається. Ми чітко розуміємо, що музеї зараз розширюють свої основні функції. Сучасні модифікації у туристичній сфері спонукають такі заклади до змін у наданні своїх послуг. Саме тому з метою популяризації історичної спадщини Рогатинського Опілля та покращення доступу до музейних експозицій онлайн ми розпочали спільно з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією проєкт «Музей у смартфоні».

Також незабаром за сприяння музейних установ заплановано завершити другий етап проєкту – доповнити цифрові продукти аудіо- та відеогідами для підвищення їхньої інтерактивності та пізнавальної цінності.

Редактор відділу газети “Галичина”