Роботу Рогатинського ЦНАПу визнано найкращою за відгуками його клієнтів

Рогатинську міську територіальну громаду удостоєно поважної відзнаки «Кращий ЦНАП за відгуками відвідувачів» в Івано-Франківській області згідно з підсумками моніторингу якості надання адміністративних послуг ЦНАПами, яке проводить Міністерство цифрової трансформації України.

Міський голова Рогатинської громади Сергій Насалик та начальниця ЦНАПу Наталія Іваськевич.

Нещодавно перший заступник міського голови Рогатинської МТГ Микола Шинкар та заступниця начальниці ЦНАПу Ганна Чопик взяли участь у семінарі-тренінгу, організованому Івано-Франківською обласною військовою адміністрацією та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Великої Британії «Надання якісних адміністративних послуг в умовах кризового реагування та відновлення». Захід відбувся в межах проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України».

Під час семінару представники центральної, регіональної та місцевої влади, партнерств, Програми розвитку ООН в Україні, експерти з надання адмінпослуг ділилися досвідом побудови ефективної команди ЦНАПів в умовах кризових ситуацій та відновлення. Дискутували, як покращити підходи до надання якісних адміністративних послуг для громад Івано-Франківської, Херсонської, Миколаївської, Харківської, Чернігівської, Дніпропетровської та Київської областей. Ознайомились також із передовими інструментами управління якістю під час надання адміністративних послуг. Крім цього, обговорили використання сучасних інформаційних технологій під час роботи ЦНАПів, зокрема з ВПО, та окреслили шляхи зміцнення їх потенціалу в умовах кризового реагування та відновлення задля надання якісних адмінпослуг. Під час заходу заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдан Футерко вручив Рогатинській громаді відзнаку «Кращий ЦНАП за відгуками відвідувачів».

Момент вручення нагороди (зліва направо): Богдан Футерко, Микола Шинкар і Ганна Чопик.

Голова Рогатинської ТГ Сергій Насалик звернув увагу, що формально ЦНАП – це місце надання адміністративних послуг або сервісна структура у системі органів місцевого самоврядування. А реально ЦНАП – місце контакту людини з місцевою владою.

«У старій системі місцевого самоврядування, яка функціонувала до реформи децентралізації, люди зверталися безпосередньо до чиновників, від волі яких залежало задовольнити чи відмовити прохання. Це було джерелом корупції, – підкреслив С. Насалик. – Адже за загальним правилом, чим менша кількість контактів заявників з чиновниками, тим нижча ймовірність корупційних ризиків. А спеціаліст ЦНАПу не має повноважень безпосередньо ухвалювати рішення на користь заявника чи проти його інтересу. Це, по-перше. А, по-друге, створюючи у громаді ЦНАП, ми виходили з того, що місцева влада має бути максимально доступною до місць проживання людей, тому до структури центру надання адміністративних послуг було введено 28 адміністраторів на віддалених робочих місцях. Така структура ЦНАПу отримала серйозний опір наших опонентів, які вважали достатньою тільки 30 відсотків від цієї кількості, або замість посад адміністраторів пропонували ввести посади діловодів. На сьогодні адміністратори у селах завантажені повністю. За минулий рік вони надали по 1,4 послуг на кожного дорослого жителя громади. Фактично ці фахівці у віддалених робочих місцях надають найбільш затребувані населенням адміністративні послуги, а їх налічується до півсотні.

Висновок – практично усе населення громади постійно потребує контакту з місцевою владою. А це означає, що правильно сформована структура системи надання адміністративних послуг у громаді є не тільки елементом сервісу для людей, а однією з ключових складових системи ефективного управління громадою. Це також підтвердила й оцінка підсумків нашої роботи за минулий рік».

Начальниця Центру надання адміністративних послуг Рогатинської міської ради Наталія Іваськевич розповіла, що тут трудиться 41 працівник, з них троє – керівного складу, двоє державних реєстраторів, 36 адміністраторів, з яких 28 – на віддалених робочих місцях. Така укомплектованість Центру гарантує відвідувачам якісне й оперативне обслуговування незалежно від місця їхнього проживання, підкреслила вона.

Найважливішим є те, що у ЦНАП вдалося інтегрувати практично всі групи базових адміністративних послуг: реєстрація місця проживання, бізнесу, нерухомості та земельних ділянок, адміністративних послуг соціального характеру, зокрема призначення житлових субсидій і низку державних допомог, вклеювання фото у паспорти, надання послуг у сфері земельних відносин, дозвільного характеру та місцеві послуги.

З метою комфортного отримання послуг, пов`язаних з народженням дитини, Центр надає за мінімальну кількість часу комплексну послугу «єМалятко», що дає можливість родинам отримати одразу 10 державних послуг.

«Важливим етапом розвитку у роботі ЦНАП є те, що запрацював Реєстр територіальної громади, – наголосила Н. Іваськевич. – Він дає змогу отримати інформацію, а також надати якісні з мінімальною затратою часу адміністративні послуги з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання, видачу довідки про зареєстрованих в житловому приміщенні осіб, витягу з реєстру територіальної громади. Для зручності людей у Центрі встановлено платіжний термінал для приймання платежів за надання адміністративних послуг. А торік за сприяння представників ПРООН в Україні та управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізацій Івано-Франківської військової адміністрації Центр отримав вісім зчитувачів ID карток, які дають можливість оптимізувати роботу адміністраторів, а також п’ять пристроїв безперебійного живлення для стабільної роботи, ноутбук та сервіс «Електронна черга». А вже цьогоріч Рогатинська МТГ закупила для адміністраторів Центру шість комп’ютерів, чотири моноблоки та 11 принтерів».

За словами пані Наталії, для моніторингу та оцінки якості надання послуг Центру впровадили інформаційну систему «Вулик», що допомагає підвищити доступність та якість послуг ЦНАПів через автоматизацію їхньої роботи і покращення комунікаційних та робочих процесів, а також підвищує точність оброблення даних. Завдяки використанню цієї програми відвідувачам не доводиться заповняти ніяких заяв, вхідні дані вводять адміністратори, після чого автоматично генерується бланк заяви та супровідна документація.

Для пришвидшення та зручності отримання адміністративних послуг в ЦНАП та на віддалених робочих місцях через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» надаються послуги соціального характеру, що дає можливість у єдиному інформаційному середовищі зробити прийом документів від населення та передати їх до безпосереднього надавача соціальної адміністративної послуги. Через такий програмний комплекс жителі ТГ зможуть отримати найпопулярніші послуги серед населення – житлові субсидії, допомоги та виплати, тощо. Торік у ЦНАПі надано 34979 адміністративних послуг, а вже у першому кварталі цього року – 9162 адміністративні послуги. Загалом Центр надає 265 видів адмінпослуг.

Наталія Іваськевич зазначила, що сьогодні ЦНАП Рогатинської міської ради працює над впровадженням надання адміністративних послуг з видачі паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та посвідчень водія, а також адміністративних послуг з реєстрації актів цивільного стану та вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства, забезпечення комфортного перебування відвідувачів та високою якістю обслуговування.

Одним із ключових завдань, які постали перед Центром, є проведення капітального ремонту його старої будівлі, спланованої за системою кабінетних приміщень. Розроблено робочий проєкт у частині кошторисної документації «Капітальний ремонт приміщення ЦНАП», оскільки будівля центру надання адмінпослуг має бути простором, вільним від бар’єрів.

Велику увагу приділяють підвищенню рівня професіоналізму та обізнаності адміністраторів щодо надання адміністративних послуг. Вся робота в Центрі спрямована на якісне обслуговування населення в найкоротші терміни без порушення законодавства.

«Якість роботи ЦНАП визначає рівень довіри громадян до влади, який безпосередньо залежить від того, як держава виконує свої функції, де надання послуг посідає одну з ключових позицій, бо відвідувачам Центру важливо не просто отримати потрібний документ, а й одержати його вчасно, в належному оформленні та за зрозумілою процедурою. Наразі це є одним із ключових завдань реформи у сфері надання адміністративних послуг», – підсумувала Н. Іваськевич.

Редактор відділу газети “Галичина”