Рекуперація тепла в промислових холодильних системах

промислова вентиляція

Промислові підприємства постійно шукають дієві варіанти для мінімізації витрат на електроенергію, впроваджують прогресивні технології. Системи холодопостачання з рекуперацією тепла допомагають зберігати природні ресурси. В чому їх особливості та переваги, читайте в огляді.

Про холодильні системи

Холодильні системи на підприємствах використовуються як автономні рішення, що повністю сепаровані від централізованого водопостачання. У кожної є власна екосистема. Завдяки удосконаленню старих проектів, ці системи стало можливим інтегрувати у такий спосіб, аби оптимізувати витрати на електроенергію. 

Використання холодопостачання з функцією рекуперації тепла сприяє зниженню об’ємів споживання енергії та супутніх витрат. Згенероване з системи тепло можна буде використати для опалення приміщень чи нагріву води.

Конструктивні особливості

Устаткування для охолодження приміщення конструктивно складається з наступних вузлів:

  • випарник;
  • конденсатор;
  • компресор.

Компресор забирає холодоагент та стискає його. Процес потребує енергії, тож стиснення холодагенту призводить до підвищення його температури.

Потім пар з форми газу переходить у рідину. Аби це відбулося, потрібно видалити все тепло, додане під час стиснення. Відведення тепла відбувається завдяки конденсатору. Рідина подається до випарника, де перетворюється у пар. Після пара повертається до компресора, та описаний цикл розпочинається знов.

Які бувають типи компресорів

У продажу представлено компресори різних типів, які можуть встановлюватись у холодопостачальному обладнанні. Найпопулярніші моделі:

  • гвинтові;
  • поршневі;
  • дискові;
  • спіральні.

У холодопостачанні найчастіше використовуються гвинтові компресори. Більшість з них передбачає вприскування масла. Завдяки вбудованій системі охолодження, сировина може відновлюватись та використовуватись повторно.

Як працює функція рекуперації

Системи охолодження можуть виробляти тепло масла, перегрітої пари та конденсатора. Всі ці типи теплової енергії потрібно буде видалити з системи. Для перегріву та зміни стану використовуються різні технології.

Найпопулярніша передбачає обдув випарного конденсатора повітронасиченим змійовиком. Холодоагент минає змійовик, а вода з повітрям відводять тепло від нього. Пара перетворюється на рідину, частина води просто випаровується, повітря спочатку накопичує теплову енергію, потім виходить.

При водяному типі охолодження вода поступає з градирні для охолодження газів та їх конденсації. Потім рідина повертається до першоджерела, знов подається до конденсатора. Коли цикл завершується, система автоматично запускає його спочатку. Системи використовують певний об’єм холодоагенту – вони фізично впорскують його до компресора. Рідина буде охолоджувати масло, але не впливати на роботу конденсатора.

Холодильні камери та переробні підприємства можуть використовувати теплий гліколь або звичайну воду для обігріву змійовика під підлогою, де встановлена камера. Це запобігає промерзанню ґрунту та пошкодженню бетону, появі крижаних плям. У такий спосіб підтримується оптимальна температура ґрунту та площі підлоги. 

Де можна замовити

Промислове повітряне охолодження з рекуперацією в Україні можна замовити в компанії «Альянс Ейр». Вона співпрацює з будівельними та іншими організаціями, реалізує обладнання у роздріб та надає послуги з його сервісного обслуговування. Для отримання консультації залиште заявку на сайті постачальника.