Із чотирьох предметів, які складав під час зовнішнього оцінювання, Олександр ЛЮКЛЯН набрав 795 балів з 800 можливих. У його «доробку» аж дві «двохсотки» – з української мови та літератури і математики. На тестуванні з англійської мови хлопець набрав 199 балів, а з фізики – 196.
– Так, хлопець рекордсмен, – коментує директор Перегінської ЗШ №1 Іван Депутович. – але інші наші учні теж показали на ЗНО дуже високі результати. Зокрема, Степан Максимів набрав по 199 балів з української мови і літератури та історії України, 189 – з англійської. Окрім того, 190 і більше балів здобули Романа Сенич, Павло Волошин, Василина Гулій, Дмитро Дякун, Віталіна Марко, Любомир Люклян, Мар’яна Миндюк, Діана Саюк, Дмитро Мельник.
Директор закладу наголошує, що цьогорічні одинадцятикласники дуже добре склали ЗНО. Цьому, звичайно, передує комплексна робота школи. Зокрема, тут вже традиційно проводять тренувальне зовнішнє незалежне оцінювання із ключових предметів, яке дозволяє випускникам відчути атмосферу іспиту. «Цього року встигли провести його до карантину, – розповідає Іван Депутович. – У класі відтворюємо всі умови основної сесії ЗНО: діти сидять окремо на відповідній відстані, в аудиторії присутні інструктори-вчителі, завдання орієнтовно такого самого характеру, як і на зовнішньому оцінюванні. Діти тренуються, а оцінку зараховуємо за контрольну роботу».
Директора не здивували високі результати Олександра Люкляна, адже випускник ішов до цього крок за кроком, перемагав на предметних учнівських олімпіадах обласного рівня з фізики, математики та англійської мови. Цього року готувався до четвертого, всеукраїнського, етапу олімпіади з астрономії, проте через пандемією змагання скасували. «Це унікальний хлопець, дитина-феномен. Він сам поставив перед собою високі цілі, яких досягає щоразу фактично на максимальному рівні», – підкреслює чільник закладу освіти.
До речі, Сашко – єдиний прикарпатець і один з небагатьох в Україні, хто склав ЗНО з української мови і літератури на 200 балів. «До ЗНО з математики сильно не готувався, адже завжди її знав, мені з цим пощастило. А от українську мову і літературу вчив за книжкою з підготовки до ЗНО Олександра Авраменка «Українська мова і література», – згадує рекордсмен ЗНО.
Хлопець каже, що готувався самостійно, лише з англійською допомагав репетитор. Необхідний навчальний матеріал шукав в інтернеті, в книжках та підручниках. Щоб скласти тестування на 200 балів, потрібно наполегливо і детально вивчати предмет. Про свої максимальні результати з математики і української мови та літератури Сашко знав одразу, адже ще під час складання тестів розумів, що не допустив у них жодної помилки. Тож офіційні результати і повідомлення про дві «двохсотки» не стали для нього несподіванкою, хоча й неймовірно їм зрадів, бо ставив перед собою таку мету. Втім, найбільше втішилися його рідні.
Олександр зізнається: думав, що більше хвилюватиметься, а почувався в аудиторії, як на звичайній контрольній. Можливо, це через те, що брав участь у предметних олімпіадах і мав досвід із написання іспитів. «Карантин також допоміг, тому що останні три місяці навчання школа «не заважала» мені вчитися, можна було присвятити весь свій вільний час підготовці до ЗНО», – переконаний він.
Свою студентську історію Сашко планує писати в Національному університеті «Львівська політехніка», опановуючи програмування. «В принципі, з моїми балами можна вступити в будь-який університет, тож я вже не переживаю з цього приводу», – констатує мій співрозмовник.
Щодо захоплень, то найбільше «двохсотбальник» любить математику, астрономію та спорт. У вільний час залюбки тренується в спортзалі, хоча зізнається, що під час підготовки до ЗНО трохи «закинув». Сьогодні Сашко повністю концентрується на програмуванні, адже саме з ним буде пов’язане його професійне майбутнє.